Jestem daleka od generalizowania, że coś jest tylko dla chłopców, lub tylko dla dziewczynek. Jednak mam świadomość, że dziedzina sportu jaką się pasjonuję, nie jest popularna w babskim świcie. Dlatego też mój Instagram nie wpisuje się w żadne ramy kategorii #instagirl. Jestem po prostu sobą. Nazywam się Blanka Turska i moja pasją jest drifting. Jeśli kogoś interesuje to co robię, może śledzić moje palenie gumy i słuchać dźwięku silnika za pośrednictwem moich social mediów - @blankaturska na Instagramie oraz Facebook Blanka Turska Drifting. Nie znajdziesz tu prywaty i selfie w lustrze. Followowanie mnie wiąże się z oglądaniem uchwyconych chwil przypisanych do takich hasztagów jak #nissanskyliner33, #jbbmotosport, #drift, #driftlife, #driftgirl, czyli samochody, drift, dźwięk warczącego silnika i mój tańczący samochód. 

Robię to co lubię i dzielę się tym w internecie. Pierwsze starcie z wirtualną rzeczywistością następuje w samochodzie na czerwonym świetle. Przeglądam wtedy stronki www związane z motoryzacją. Ostatnio zawęziłam mój pierwszy, poranny rekonesans do strony z częściami samochodu www.fmic.pl. Buduję obecnie swój samochód i jestem na etapie poszukiwania części. Social media w codziennym przeglądzie pojawiają się dopiero później. Messengera traktuję jako główny komunikator. Z dużo większą częstotliwością z niego korzystam, niż z Instagrama, czy Facebooka.

Nie jestem fanką dzielenia się swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych. Wolę pochwalić się dźwiękiem silnika, nową częścią do samochodu lub udanym driftem. Zdaję sobie sprawę, że za pośrednictwem tych aplikacji mogę poinformować świat o swoim istnieniu i dzielić się moją pasją. Instagrama traktuję jak okno na świat driftingu, podglądam innych pasjonatów - @pawełborkowski, @piotr więcek. Uwielbiam oglądać ich popisy. Z areny międzynarodowej followuję @formuladrift, @helmeelena@chelseadenofa, @deankarnage.

Jestem wilka fanką przekazu audio-wideo. Dzięki YouTube, mogę obserwować nowe sztuczki driftingowe i śledzić kolegów po fachu. Subskrybuję kanały topowych zawodników @drift.borkowski, Piotr Więcek@JamesDane. Subskrybuję konta @autoholicy, @jazdabardziejbokiem, @torarnekvia, @bpx33. Czasami również wyszukuję filmiki związane z obsługą Photoshopa. Interesuje mnie to prywatnie. Tutaj kończy się moja aktywność na YouTube. Jeśli w internecie coś mnie drażni, to wychodzę, nie czytam. Zjawisko hejtu mnie nie dotyczy. Nie spotkałam się z obraźliwymi komentarzami pod moim adresem w sieci. 

Jeśli chodzi o aplikacje w telefonie, jestem minimalistką, Mam apki bankowe, Facebooka, Instagrama, Messengera, YouTube, Viatol, Endomondo. Najczęściej używane są skróty do social mediów i komunikatora. Nie lubię grać na smartfonie. Wykorzystuję do takiej rozrywki komputer. Moją ulubioną grą jest Heroes. Na Xboxa polecam Burnout Crash! Wolnego czasu nie wykorzystuję na oglądanie seriali, nie mam Netflixa czy HBO. Jestem chyba odporna na modne aplikacje, gdyż nie posiadam też Tidala, czy Spotify. Klasyki polskiego hip hopu słucham najczęściej na YouTube, wtedy rozbrzmiewa w głośnikach Kaliber44. Preferuję również muzykę R’n’B - Sean Paul, Sia, Nicky Minaj, Beyonce to artyści, których można usłyszeć u mnie w samochodzie wybierając się ze mną na przejażdżkę.

 

BLANKA TURSKA

Mieszkanka Trójmiasta, brązowa medalistka mistrzostw Polski w drifcie. Startuje w kategorii open, gdzie na równi rywalizuje z mężczyznami. Nie uznaje taryfy ulgowej. Jest godną rywalką na torze, a nie maskotką. Kocha konie, choć jeździectwo zamieniła na konie mechaniczne. Jej ukochaną maszyną jest Nissan Skyline r33 oraz Nissan 200sx s14.