Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, staje się cienka i wiotka. Proces ten zauważalny jest szczególnie na twarzy, w okolicy powiek górnych, co powoduje, że wydaje się ona zmęczona i „senna”. Na szczęście, nowoczesna medycyna estetyczna zna metody, które nieinwazyjnie pomogą odwrócić efekt upływających lat nawet o 15 lat. 

Problem opadających powiek dotyczy głównie osób – pań oraz panów -  po 50. roku życia, których skóra wraz z wiekiem straciła jędrność. Niestety, zabiegów kosmetycznych na tę okolice jest niewiele, przez co pacjenci nie mają wielu alternatyw. Kremy mają ograniczone działanie, bo nawet te najlepsze zawsze są preparatami delikatnymi ze względu na ochronę oka, które jest podatne na alergię. 

- Dotychczas jedyną skuteczną metodą podniesienia powieki była interwencja chirurgiczna. Technologia i medycyna jednak dynamicznie się rozwijają. Na szczęście, czasy się zmieniły. Na rynku pojawił się lepszy sprzęt, dzięki któremu zabieg tzw. blefaroplastyki można teraz wykonać za pomocą lasera – mówi dr Halina Bartocha-Stachurska, dermatolog z Klinki INVICTA Anti Aging.

Laser - alternatywa dla skalpela 

W odróżnieniu do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, użycie lasera jest metodą mniej ingerencyjną, charakteryzującą się znacznie krótszym krótszym okresem rekonwalescencji i  mniejszym dyskomfortem. 

- Już jeden zabieg pozwoli dostrzec zagęszczenie i ujędrnienie skóry, co przynosi efekt liftingu i zmniejsza nawis na górnej powiece – mówi
dr Bartocha-Stachurska. 

Jak przebiega sam zabieg? Dr Bartocha-Stachurska zapewnia, że dzięki znieczuleniu powieki maścią z lidokainą, zabieg może być lekko odczuwalny, ale nie jest bolesny. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać.

- Skóra pacjenta zostaje poddana działaniu lasera na określonym przez lekarza obszarze. Po konsultacji dobiera się odpowiednie parametry takie jak: liczba, gęstość oraz wielkość punktów jakie będzie generował laser. Po wykonanym zabiegu lekarz może zastosować preparat łagodzący, o ile będzie taka konieczność. Na skórze pojawi się sieć mikro dziurek, skóra będzie zaczerwieniona oraz będzie zwiększona tkliwość, co jest naturalną i pożądaną reakcją - tłumaczy dr Bartocha-Stachurska. 

Skóra po zabiegu 

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się punktowe krwawienie, następnego dnia skóra staje się ciemniejsza. 

- Jest to spowodowane oddzielaniem się nienaruszonej laserem części naskórka, który będzie się w naturalny sposób złuszczał, na skórze pojawiają się mikrostrupki. Nie należy ich drapać, a gdy same odpadną na ich miejscu pojawi się widoczna zaróżowiona skóra. Przebieg złuszczania trwa zazwyczaj około 7 dni, ale w indywidualnych wypadkach może trwać dłużej. Jeśli istnieje taka możliwość, lepiej nie iść do pracy przez 2-4 dni – dodaje dr Bartocha-Stachurska. 

Wybór kliniki, kwalifikacja do zabiegu i efekty

Doktor Bartocha-Stachurska radzi, aby decydując się na zabieg wybrać miejsce, w których używa się najlepszej jakości sprzętów, a lekarz ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie

- To bardzo ważne, bo okolice oczu są obszarem wymagającym specjalistycznego traktowania, lepiej nie ryzykować wybierając niesprawdzony gabinet, z np. podejrzaną atrakcyjną ceną – mówi doktor. 

Osoba decydująca się na laserową korekcję powiek powinna być ogólnie zdrowa. 

Najlepiej umawiać się na zabieg w okresie jesień – wiosna, z wyłączeniem lata. Liczba zabiegów jaką należy wykonać zależy od stopnia wiotkości skóry i wynosi od 1 do 3. Efekt jest trwały i można się nim cieszyć wiele lat. Nie znaczy to, że skóra w tym obszarze przestanie się starzeć, ale serią zabiegów możemy skutecznie cofnąć efekty starzenia nawet o 10-15 lat.

 

Do końca marca pierwszy zabieg w promocyjnej cenie 1,5 tys. zł zamiast 2 tys. zł. Dodatkowo, na hasło "Piękne oczy z Prestiżem" zapraszamy na bezpłatną wizytę kwalifikującą na zabieg. Podczas spotkania dr Halina Bartocha-Stachurska, dermatolog z Klinki INVICTA Anti Aging,  oceni przypadek konkretnego pacjenta i wyjaśni, jakie efekty można uzyskać.

 

INVICTA Klinika Anti-Aging

Gdańsk, ul. Rajska 10 (C.H Madison, III piętro)

tel: 784 370 185  |  (58) 585 88 05

https://www.klinikaantiaging.pl/  | https://www.facebook.com/klinika.antiaging