Autorka profilu @polaluczka jest kobietą pełną pasji. Na co dzień nauczycielka i lektorka języka angielskiego, w wolnych chwilach pilot wycieczek, podróżniczka i miłośniczka Trójmiasta. Co ją tu przyciąga? Jak się okazuje, nie tylko miłość do morza. 

 

Nazywam się... Apolonia Łuczka.

Jestem... uzależnioną od pływania i jazdy na rowerze, największą miłośniczką Morza Bałtyckiego na świecie, z wieczną potrzebą podróżowania i odkrywania. Pasjonatką charakteryzacji i makijażu.

Urodziłam się... w Bydgoszczy, moim ulubionym miejscem na świecie jest... każda dzika, bezludna okolica, gdzie słychać tylko zimny szum wiatru i czuć charakterystyczny zapach morza. Uwielbiam Gdynię i Gdańsk, a na dłuższe wypady włoską Sienę i Florencję oraz francuski Mont Saint-Michel.

Robię zdjęcia, ponieważ... daje mi to możliwość zatrzymania czasu! Fotografia jest również moim jedynym towarzyszem wszystkich wędrówek. 

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim... kontrast pomiędzy potęgą natury, a małością i kruchością człowieka. Takie #tinypeopleinbigplaces. Fascynuje mnie też podwójna ekspozycja i tworzenie fotograficznych alternatywnych rzeczywistości.

Instagram służy mi do... kolekcjonowania moich wspomnień, podglądania wspomnień innych. Jest inspiracją do kolejnych podróży, wyżyciem artystycznym, kopalnią pomysłów.

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym... „la ola perfecta”, czyli doskonałą falę. 

Z Trójmiastem łączy mnie... miłość odwzajemniona, bo czuję, że to miejsce też mnie bardzo lubi. To moja odskocznia od pracy na etacie i nie zawsze znośnej rzeczywistości. 

Cztery najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście… Klif Orłowski, szczególnie jesienią, molo w Orłowie i plaża w Babich Dołach o wschodzie słońca, Park Oliwski jesienią i zimą, fascynująca czarna bryła Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Ulubione adresy w Trójmieście… kawiarnia Guga Sweet & Spicy przy Starej Stoczni 2, gdzie zawsze wpadam na najlepsze cappucino na świecie oraz po fenomenalny widok na stary Gdańsk.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście... marina i Bulwar Nadmorski w Gdyni o wschodzie słońca, taras widokowy na dachu ECS Europejskiego Centrum Solidarności latem, Teatr Szekspirowski.

 

 

Insta nominacje @polaluczka

 

@benthouard 

Podobno nie jest możliwe idealne sportretowanie fali morskiej. On temu zaprzecza. Najwspanialsze konto instagramowe dla miłośników oceanu  i morza.

@skip_closer

Moje ostatnie odkrycie w zakresie rzeczywistości onirycznej. Surrealizm w pełni. Ucieczka do innych światów.

@jacek.swiercz

Najbardziej naturalne podejście do fotografowania Islandii, która jest moją dream destination.

@paweluchorczak

Pierwsza liga fotografii krajobrazowej w Polsce!