ZŁOTY ŚRODEK W JANKOWIE GDAŃSKIM

Matylda Promień

Komfortowa przestrzeń w niewielkiej odległości od centrum Gdańska, przystępna cena, atrakcyjne zagospodarowanie terenu – to najważniejsze atuty osiedla Złoty Środek, które w Jankowie Gdańskim realizuje firma J&B sp. z o.o. SK. Staraliśmy się, aby wszystkie parametry domów, takie jak lokalizacja, rozkład pomieszczeń, materiały, cena można było nazwać takim właśnie złotym środkiem, miejscem idealnym – mówią Wojciech Jasiński i Michał Błaszczyk, właściciele J&B sp. z o.o. SK oraz Przemysław Byczkowski, współwłaściciel firmy PlanN. 

Dlaczego na miejsce budowy osiedla wybraliście Panowie Jankowo Gdańskie?

Zależało nam przede wszystkim na kameralnym miejscu, które pozwoli mieszkańcom naszych domów cieszyć się bliskością natury i ciszą otoczenia,  jednocześnie miejscu, które będzie bardzo dobrze skomunikowane  z Trójmiastem i jego centrum. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Jankowo Gdańskie oraz działkę przy ul. Bursztynowe Wzgórza. Dojazd z osiedla Złoty Środek do trójmiejskiej obwodnicy to jedynie 2,5 km. Kolejny argument to otoczenie - stanowią je nowe domy mieszkalne o charakterze rezydencjonalnym z pięknymi ogrodami, co sprawia, że osiedle to jest wyjątkowe pod względem swojego położenia, którego sąsiedztwo nie przyniesie nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. 

Czym wasze osiedle Złoty Środek wyróżnia się od podobnych inwestycji?

Na budowie naszego osiedla nie stosujemy tanich zamienników, nie oszczędzamy na technologii. Projektując domy oraz ich otoczenie pomyśleliśmy o najmłodszych mieszkańcach, specjalnie dla nich oferujemy wspólny plac zabaw i teren rekreacyjny. U nas ma on powierzchnię aż 800 m2, co zapewni komfort zabawy dla dzieci nawet, jeśli zorganizują na nim urodziny dla całego swojego przedszkola. A dla ich rodziców, zadaszone miejsce dla sąsiedzkich spotkań. Ważną rzeczą jest również to, że osiedle jest zamknięte dla postronnych osób. Wykonana zostanie też droga dojazdowa łącznie z chodnikiem i podjazdami do garażu. Wzdłuż drogi będzie zainstalowane kameralne oświetlenie. 

Jak w tych domach odnajdzie się duża rodzina?

Powierzchnia tych domów ma zapewnić komfort i przestrzeń nawet dla dużej rodziny. Mamy zaprojektowany pokój pełniący rolę gabinetu do pracy na parterze, ale mamy również możliwość wykorzystania dodatkowej powierzchni na poddaszu domu, daje to dodatkowe 60 m2. Łącznie mamy więc do dyspozycji aż około 230 m2. 

Przy wyborze domu za miastem ważny jest stosunek ceny do jakości i komfortu życia? Jak to wygląda w przypadku inwestycji Złoty Środek?

Biorąc pod uwagę sytuację na rynku i ceny mieszkań w centrum miasta, gdzie cena mieszkania średniej wielkości przekracza cenę domu na osiedlu Złoty Środek, domy te kierujemy do grupy bardzo wymagających klientów, dla których ważna jest przestrzeń życiowa oraz bliskość miasta. Zadbaliśmy o to, aby mieszkańcy osiedla mieli zapewnione poczucie komfortu porównywalnego do apartamentów. Wysokość pomieszczeń na parterze wynosi 2,7 m, a na piętrze jest to 2,6 m. Dodatkowo też zadbaliśmy o wykonanie kompleksowej instalacji pod kominek, co jest rzadkością w podobnych inwestycjach. 

Prace na budowie już są bardzo zaawansowane, czy planujecie Panowie kolejne osiedla w Jankowie Gdańskim?

Staramy się, aby było to jedyne i niepowtarzalne osiedle w Jankowie Gdańskim, udało nam się stworzyć projekt, który zapewnia mieszkańcom odpowiednią przestrzeń i swobodę. Uważamy, że Jankowo Gdańskie nie zasługuje na to, aby intensywnie eksploatować te tereny. Jankowo jest miejscem kameralnym i pięknym, więc niech takim pozostanie.