Około 800 osób wzięło udział w Gali Evening Pracodawców Pomorza. Impreza, która co roku odbywa się w Amber Expo jest najważniejszym na Pomorzu spotkaniem przedstawicieli biznesu, samorządu, polityki, nauki i kultury. Tradycyjnie już, podczas gali wręczono nagrody Pomorski Pracodawca Roku. Imprezę uświetnił koncert Leszka Możdżera i Przemka Dyakowskiego.
Firmy otrzymujące tytuł „Pomorskiego Pracodawcy Roku” to przedsiębiorstwa-liderzy pośród pomorskiego biznesu, osiągający dobre wyniki finansowe i gospodarcze oraz potrafiący dostrzec potencjał swoich pracowników, skutecznie zabezpieczyć im odpowiednie warunki pracy i możliwości rozwoju.
Tytułu „Pomorski Pracodawca Roku przypadły firmom: Studio 102 (do 9 pracowników), El-Mark (do 50 pracowników), Euro Styl (do 250 pracowników) i Polpharma S.A. (pow. 250 pracowników). Wręczono też nagrody specjalne: Port Lotniczy Gdańsk został wyróżniony za dynamiczny rozwój siatki połączeń, Lubiana za podnoszenie kwalifikacji pracowników, Meyn Polska sp. z o.o. za dynamiczny rozwój produkcji, a Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA za konsekwentny rozwój firmy.
Jedną z ważniejszych nagród wręczanych podczas gali jest Primum Cooperatio. Trafia ona w ręce wybitnego przedstawiciela świata nauki, który w sposób aktywny swoją wiedzą, twórczą myślą i doświadczeniem, przyczynił się do wspierania i realizacji nowatorskich przedsięwzięć gospodarczych. Laureatem został prof. dr hab. inż. Kazimierz Darowicki, który opracował i wdrożył we współpracy z przemysłem szereg technologii i metod ochrony przed korozją.
Złoty Oxer to kolejna, ważna i prestiżowa nagroda pomorskiego środowiska pracodawców. To nagroda specjalna przyznawana za wizję, konsekwencję i determinację w budowaniu własnej firmy. W tym roku doceniono Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca, założycieli firmy LPP. Firma, która na początku była niewielkim importerem odzieży z Azji, stała się jednym z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych przedsiębiorstw branży odzieżowej. 1700 sklepów firmowych takich marek jak Reserved, Sinsay, Cropp, House i Mohito, zlokalizowanych jest w 20 krajach na 3 kontynentach. W uzasadnieniu podkreślono rodzinny charakter przedsiębiorstwa, przywiązanie do Pomorza i fakt, że to właśnie w Polsce powstaje know-how LPP i rozwijane są najnowocześniejsze technologie informatyczne i logistyczne firmy. LPP zatrudnia 25 tys. pracowników, a 60 procent stanowisk kierowniczych zajmują kobiety.
Pracodawcy Pomorza docenili też wkład Andrzeja Stelmasiewicza w obywatelski rozwój Gdańska i mieszkańców, wręczając mu statuetkę „Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie”. Prezes zarządu firmy Aste Sp. z o.o. i radny miasta Gdańska to znany mecenas kultury i twórca Oliwskiego Ratusza Kultury. Od 2007 roku działania kulturalne, obywatelskie i społeczne prowadzi założona przez niego Fundacja Wspólnota Gdańska. Są to m.in. Akademia Małych Lwiątek, Gdańska Akademia Przedszkolaków, Oliwska Akademia Sztuki, Gdańska Plenerowa Galeria Rzeźby, Galeria Sztuki Nowy Warzywniak, Oliwskie Święto Książki i wiele innych. Tylko w ubiegłym roku przekazał na rzecz Fundacji Wspólnota Gdańska 1 mln 350 tys. zł.