Najlepsza młodzieżowa stajnia w Polsce i nie tylko

Jeździecki Klub Sportowy Barłomino

Połączenie nowoczesności, funkcjonalności i dbałości o dobrostan koni stwarzające świetne warunki treningowe i wyjątkowe środowisko dla rozwoju talentów.  A to wszystko 30 minut od Trójmiasta, w malowniczej kaszubskiej scenerii. Barłomino to miejsce, które nie tylko pasjonaci jeździectwa powinni poznać.

Jazda konna to szczególny sport – wymagający fizycznie, ale i psychicznie; dyscyplina, w której trzeba się zmierzyć z samym sobą, swoimi ograniczeniami, a jednocześnie zbudować relację z inteligentnym zwierzęciem, które wiele rozumie i potrafi skrzętnie to wykorzystać. Tym ważniejsze, żeby trenować w odpowiednich warunkach, w przyjaznym miejscu i pod okiem profesjonalistów. Jeździecki Klub Sportowy Barłomino to właśnie taki wymarzony ośrodek, zresztą wyróżniony tytułem najlepszej młodzieżowej stajni w Polsce.

Numer jeden w kraju

Barłomino od początku postawiło na tworzenie zgranego zespołu wspierającego się niezależnie od poziomu umiejętności. Sprzyjają temu grupowe wyjazdy na zawody, wzajemne kibicowanie, bycie razem w trudnych chwilach oraz wspólne świętowanie radosnych momentów.

- W Barłominie zarówno „skoczkowie", jak i „ujeżdżeniowcy" wzajemnie się wspierają i kibicują, co buduje niesamowitą atmosferę. Jesteśmy zgranym teamem. W ośrodku trenują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, zawsze szanujący swoją pracę i gotowi do pomocy, gdy jest to potrzebne – mówi trenerka Daniela Kuczkowska. - Wspólna odpowiedzialność stanowi fundament naszej drużyny – dodaje.

Kaszubska idylla

O atrakcyjności stajni stanowi także jej lokalizacja – z dala od miasta, w pięknej scenerii kaszubskiej wsi Barłomino, znajdującej się w gminie Luzino w powiecie wejherowskim. Otoczenie natury, sąsiedztwo malowniczych lasów i kameralna, pełna spokoju atmosfera to niekwestionowane atuty tego miejsca.

- Zaledwie 30 minut od pulsującego życiem centrum Trójmiasta, Barłomino stanowi oazę spokoju i piękna otoczonego kaszubskim krajobrazem. Ta harmonijna mieszanka sprawia, że staje się miejscem wyjątkowym dla miłośników jeździectwa, poszukujących zarówno intensywnego treningu, jak i ucieczki od miejskiego zgiełku – opowiada Karolina Krempeć, managerka obiektu.

Doskonała infrastruktura

JKS Barłomino zajmuje obszar 13 hektarów, który został zagospodarowany na stajnie, padoki, place do jazdy, hale i lonżowniki. Rozległy zielony teren i przemyślana infrastruktura zadowoli najbardziej wymagającego jeźdźca.

- Na terenie JKS Barłomino znajdują się trzy zewnętrzne place o doskonałym podłożu kwarcowym. Dzięki temu zarówno konie, jak i ich jeźdźcy mogą cieszyć się stabilnym i bezpiecznym podłożem, co jest kluczowe dla skutecznego treningu. Te place stanowią bazę dla różnorodnych aktywności, począwszy od podstawowych ćwiczeń aż po zaawansowane treningi. W ramach infrastruktury dostępne są także dwie kryte hale, które umożliwiają kontynuację treningu bez względu na warunki atmosferyczne. Zewnętrzny tor treningowy jest zróżnicowany pod względem stopnia nachylenia, co pozwala na świetny trening kondycyjny – opowiada Karolina Krempeć.

Warto również podkreślić, że na terenie ośrodka znajdują się stajnie murowane oraz drewniane, doskonale przystosowane nawet dla koni z alergiami. Dbając o komfort zwierząt, JKS Barłomino stawia na wysokie standardy opieki i warunków życia koni.

- Stajnia Barłomino to nie tylko miejsce, gdzie do dyspozycji jest doskonała infrastruktura dla naszych zawodników, ale również możliwość kompleksowego podejścia do treningu koni. Nasza oferta obejmuje różnorodne elementy treningowe, które umożliwiają nie tylko doskonalenie umiejętności, ale także dbanie o kondycję i równowagę koni oraz ich jeźdźców. To jest kluczowe dla osiągnięcia doskonałych wyników podczas zawodów – relacjonuje trener Adam Nicpoń.

Bogaty program treningowy

Oferta Barłomino to szeroka gama treningów jeździeckich dostosowanych do różnych grup wiekowych i poziomów umiejętności. W ośrodku działają szkółki zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Programy szkoleniowe dopasowane są do wieku i umiejętności uczestników, umożliwiając im stopniowy rozwój. Funkcjonująca tu szkółka Cavallo proponuje szkolenia przygotowujące do zdobycia oznak jeździeckich, co doskonale motywuje młodych adeptów tego sportu.

- Dla mnie jako trenera w JKS Barłomino istotnym ułatwieniem w mojej pracy jest skuteczny podział hali w sezonie zamkniętym na dni skokowe i ujeżdżeniowe. Nawet przy dużej liczbie koni w ośrodku, możliwe jest prowadzenie treningów w komfortowy sposób, unikając wzajemnych zakłóceń – przyznaje Daniela Kuczkowska.

Nie sposób nie zauważyć dbałości, z jaką klub podchodzi do jeźdźców, ale i do samych koni i ich dobrostanu.

- Skupiamy się nie tylko na wynikach sportowych, ale również na kompleksowym rozwoju koni i jeźdźców. Infrastruktura i różnorodne treningi pozwalają nam osiągać doskonałe rezultaty, tworząc jednocześnie harmonijne środowisko dla naszych koni – podsumowuje Adam Nicpoń.

Opieka doświadczonych trenerów

W JKS Barłomino możliwe jest także zorganizowanie treningów na najwyższym poziomie prowadzonych przez doświadczonych trenerów.

- W Barłominie możemy pochwalić się zespołem doświadczonych trenerów, którzy są prawdziwymi mistrzami swoich dziedzin. Daniela Kuczkowska, to prawdziwy autorytet w świecie ujeżdżenia, którego doświadczenie i profesjonalizm zdobywały uznanie na arenach krajowych i międzynarodowych. Jej niezwykła wiedza i umiejętności przekładają się na sukcesy zawodników, których prowadzi, a jej indywidualne podejście do treningu pozwala osiągać znakomite rezultaty – tłumaczy Karolina Krempeć. - Z kolei Adam Nicpoń, to doświadczony zawodnik i trener w dziedzinie skoków przez przeszkody. Jego pasja do jeździectwa i zdolności trenerskie przyciągają do Barłomina licznych zawodników dążących do doskonalenia swoich umiejętności skokowych. Skuteczne metody szkoleniowe sprawiają, że jego podopieczni osiągają znaczące sukcesy na arenie sportu jeździeckiego – dodaje.

Warto podkreślić, że oferta JKS Barłomino stale się poszerza zgodnie z potrzebami i najnowszymi trendami jeździeckimi.

- Wkrótce wprowadzimy treningi krosowe, które dodadzą nowego wymiaru naszym działaniom. Ten rodzaj treningu buduje zdecydowanie, utrzymując rytm i tempo, co później wpływa na dynamikę jazdy na parkurze. To nie tylko doskonałe przygotowanie do konkurencji, ale również sposób na rozwijanie umiejętności koni i ich jeźdźców w różnych warunkach terenowych. Z kolei nowopowstały plac do startów na parkurach trawiastych to kolejny atut Stajni Barłomino – mówi z dumą Adam Nicpoń.

Kompleksowe centrum jeździeckie

W trosce o komfort gości na terenie ośrodka powstała także baza noclegowa z nowoczesnymi apartamentami. To na pewno wygodne rozwiązanie dla jeźdźców pragnących skoncentrować się na swoich celach treningowych.

- Przyjazna atmosfera, profesjonalna obsługa oraz wysoki standard wyposażenia pokoi sprawiają, że każdy pobyt staje się nie tylko okazją do treningu, ale także relaksu i regeneracji sił. Poza tym to wygodne rozwiązanie, które sprawia, że JKS Barłomino staje się kompleksowym centrum jeździeckim, oferującym nie tylko doskonałe warunki treningowe, ale także komfortowy wypoczynek. Ośrodek jest także idealnym miejscem do prowadzenia szkoleń. Zawodnicy mają tu możliwość nie tylko doskonalenia swoich umiejętności, ale także uczestniczenia w różnego rodzaju wydarzeniach, co sprawia, że JKS Barłomino staje się dla nich drugim domem – podsumowuje Karolina Krempeć.

Emocjonujące wydarzenia jeździeckie

W 2024 roku JKS Barłomino będzie gospodarzem ekscytujących wydarzeń sportowych takich jak np. Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Ujeżdżeniu (24-25.02.2024). We współpracy z partnerami z Trójmiasta planowany jest szereg prestiżowych imprez jeździeckich zarówno rangi mistrzowskiej, jak i tych dedykowanych amatorom. Wszystkie one wpisują się w misję tworzenia wyjątkowego środowiska dla pasjonatów jeździectwa. Zawodnicy klubowi wezmą także udział w innych wydarzeniach w kraju i zagranicą.

- Razem ze starszymi końmi planuję uczestniczyć w cyklu Cavaliada, będącym jednym z najważniejszych cykli zawodów jeździeckich w Polsce. Halowe Mistrzostwa Polski to kolejny cel tego sezonu halowego – wymienia Adam Nicpoń - Dla mojej zdolnej zawodniczki, Igi Biegalskiej, wyznaczyliśmy cel treningowy, którym jest udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Zduchowicach oraz Mistrzostwach Polski w Białym Lesie. To nie tylko wyjątkowa okazja do reprezentowania kraju, ale również możliwość zdobycia cennych doświadczeń na międzynarodowych arenach. Dla młodych koni Stajni Barłomino stawiamy również ambitne cele, w tym udział w Sportowym Czempionacie Młodych Koni w Olszy oraz Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken. To znakomita okazja do prezentacji potencjału i jakości hodowlanej, a także szansa na zdobycie uznanie na światowej scenie jeździeckiej – podsumowuje Adam Nicpoń.

Dzięki takim aspiracjom i imponującym planom ośrodek, jego pracownicy oraz ich podopieczni mają okazję do nieustannego rozwoju.