Handlowa wojna 
w kropki
21595
Nowy rok przyniósł duuużo zmian. Są wśród nich takie, które zmienią życie części ludzi na zawsze. Nie. Nie mam na myśli tutaj ostrej walki o Trybunał Konstytucyjny, ani ustawy gwarantującej powrót do możliwości skorzystania z niższego wieku emerytalnego. Nie chodzi mi o przepisy pozwalające na odstąpienie od przymusu szkolnego dla sześciolatków, choć to było ważne dla co najmniej miliona Polaków, którzy zebrali podpisy pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. 
21529
zza szklanego ekranu
/magazyn/64/felietony/handlowa-wojna-w-kropki
Humanitarne jedzenie
21430
Już za chwilę Boże Narodzenie – święta, które obrazuje żłóbek w Betlejem, malutki Jezus, Maryja, Józef i zwierzęta, stojące w zagrodzie. Tak przyszedł na świat Bóg Zbawiciel i ciesząc się z tego - świętujemy (oczywiście dotyczy to tych, którzy świętują :) – nadmieniam tylko, aby przypomnieć o tym sobie w tym przedświątecznym zgiełku i zakupowym szaleństwie, żeby wiedzieć po co to wszystko i jaki ma sens.
21355
zza szklanego ekranu
/magazyn/63/felietony/humanitarne-jedzenie
Non stop niech się świec
21309
Jak dobrze, że w naszym kraju w taki sposób obchodzimy Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych. To czas, który pozwala na chwilę zatrzymania i zadania sobie pytania: „po co tu jesteśmy?” Zwłaszcza, że już w bramkach startowych czekają renifery, śnieżynki i Jingle Bells.
21236
zza szklanego ekranu
/magazyn/62/felietony/non-stop-niech-sie-swiec
Rażąca siła bilbordu
21073
Czym w październiku Gdynia najbardziej różni się od Gdańska? Wyborczymi plakatami. W jednym mieście obklejone wszystkie słupy i płoty wzdłuż głównych tras – w drugim jakoś tak dziwnie pusto. Dopiero teraz widać, jaka epidemia dotyka przed wyborami aglomeracje. Gdynia miała odwagę podjąć decyzję o zakazie oblepiania ulic i mnie się ta decyzja podoba. Ciekawa jest też z socjologicznego punktu widzenia. Będziemy mieli okazję przekonać się, czy jest zależność pomiędzy ilością i wielkością bilbordów, a zdobytą ilością głosów. 
20993
zza szklanego ekranu
/magazyn/61/felietony/razaca-sila-bilbordu
Wołanie na biegunach
20841
Każdego, kogo życie jest zagrożone trzeba ratować! Każdemu w takiej sytuacji trzeba pomóc! Nie, nie mam zamiaru pisać o imigrantach i uchodźcach, choć mam głębokie poczucie, że to najważniejszy w tej chwili temat. To sytuacja, która zmieni życie w Europie, w Polsce też.  
20764
zza szklanego ekranu
/magazyn/60/felietony/wolanie-na-biegunach
W końcu mamy sezon marzeń
20657
Takiego sezonu nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści. Nie trzeba nawet do obliczeń specjalnych wskaźników, wystarczy organoleptyczne badanie - w tym wypadku można zdać się na zmysł wzroku, aby być pewnym, że tego lata padnie rekord. Takiej ilości turystów nad polskim morzem jeszcze nie było! 
20594
zza szklanego ekranu
/magazyn/59/felietony/w-koncu-mamy-sezon-marzen
Skąd są najgorsi kierowcy
20521
Kiedyś charakteryzowała ich gigantyczna antena, a najlepiej dwie, z przodu i z tyłu, i model auta – najczęściej honda civic albo jakiś inny japoniec. No i jeszcze dodatkowa rura wydechowa i spojlery.
20459
zza szklanego ekranu
/magazyn/58/felietony/skad-sa-najgorsi-kierowcy
Obraza obrazu
20302
Choć nie obejrzał go w Mediolanie nikt – to obraz ten zyskał sławę większą, niż gdyby podziwiały go tysiące. „Ostatnia wieczerza” Macieja  Świeszewskiego miała być ozdobą polskiego pawilonu na wystawie EXPO w Mediolanie, ale nie była, bo, gdy kontener na obraz już czekał, a artysta jechał na lotnisko, to odebrał telefon, że sprawa jest nieaktualna. 
20232
zza szklanego ekranu
/magazyn/57/felietony/obraza-obrazu
Stare, czyli jare
20121
Ciekawe czy Państwo też tak macie? (Pewnie bardziej Panie niż Panowie) Leży w szafie bluzka, całkiem dobra, szkoda wyrzucić, taka w stylu: zawsze modna, nie zniszczona, parę razy założona, ale jakoś tak rzucona w kąt. Leży i leży. Raz po prawej stronie, raz po lewej, aż w końcu decyduje: trzeba się pozbyć.
20061
zza szklanego ekranu
/magazyn/56/felietony/stare-czyli-jare
Ogórek kontra pomidor, schabowy przeciw mielonemu
19920
Świąteczny stół już uprzątnięty, biały obrus wyprany, wszystkie gotowane na twardo jajka – zjedzone, ale jest coś, co może zostać na dłużej. Spór, który przepołowił świąteczny nastrój. 
19860
zza szklanego ekranu
/magazyn/55/felietony/ogorek-kontra-pomidor-schabowy-przeciw-mielonemu

Strony