Czy makijaż permanentny kojarzy ci się z przerysowanymi kreskami i bolesnym zabiegiem? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj to recepta na nieskazitelny, a zarazem świeży i naturalny wygląd – przekonują Karolina i Piotr Polaszek, właściciele renomowanego Centrum Makijażu Permanentnego Polaszek, którzy już niedługo otworzą nowy ekskluzywny lokal w centrum Wejherowa.

Jakie jest zastosowanie makijażu permanentnego, co za jego pomocą możemy odświeżyć, upiększyć, uwydatnić, podkreślić?

Dzięki makijażowi permanentnemu możemy zapomnieć o codziennym traceniu czasu na poranny make-up, który i tak ostatecznie nie jest idealny. Możemy za to zyskać idealnie podkreślone brwi, usta bądź kreski na powiekach. W naszym gabinecie stawiamy na naturalność, indywidualne podejście i dopasowujemy każdy makijaż tak, by odświeżyć urodę klientki, a nie ją przerysować. 

Jakimi cechami musi odznaczać się dobra linergistka i jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze linergistki?

Dobra linergistka powinna stawiać na ciągły rozwój osobisty. Wybierając gabinet, gdzie wykonuje się makijaż permanentny, powinno się zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach dana linergistka pracuje. Czy jest to miejsce sterylne, czy jest autoklaw, a co najważniejsze czy urządzenie i pigmenty posiadają certyfikaty. Jeśli coś wzbudza obawy, należy zrezygnować z zabiegu. Zapraszamy do Centrum Makijażu Permanentnego Polaszek, gdzie są spełnione wszystkie wyżej wymienione kryteria. 

Pytam o linergistkę, ale przecież nie jest to zawód zarezerwowany tylko dla kobiet. Pan, Panie Piotrze jest  pierwszym mężczyzną w branży PMU w województwie pomorskim. Skąd u Pana takie zainteresowania. 

Wraz z żoną brałem udział w większości szkoleń, podczas których nabyłem ogromną wiedzę techniczną. Szybko zaraziłem się pasją do tego fachu i postanowiłem się w nim rozwijać. Skoro są światowej sławy fryzjerzy, makijażyści, styliści to, czemu nie mężczyźni, którzy są linergistami?  

Komu poleciłby Pan wykonanie makijażu permanentnego?

Wszystkim kobietom, które zmagają się z codziennymi porannymi problemami podkreślania swojej urody makijażem. Dzięki makijażowi permanentnemu można zyskać rano jakże cenne minuty, widzę to po mojej żonie. Dodatkowo zapraszamy Panie, które podczas przebytych chorób nabyły defekty, z którymi się źle czują.

Mówiliśmy na początku o tych przerysowanych kreskach i innych koszmarach związanych ze źle wykonanym makijażem permanentnym. Czy takie błędy są do naprawienia? Czy źle wykonany makijaż permanentny można usunąć?

W naszym gabinecie zajmujemy się nie tylko makijażem permanentnym, ale także jego usuwaniem. Stosujemy innowacyjne metody usuwania makijażu permanentnego za pomocą lasera Q -switch ND Yag lub przy użyciu PMU Removera. Jako jeden z nielicznych gabinetów na Pomorzu posiadamy również specjalne nakładki na gałki oczne umożliwiające usunięcie makijażu permanentnego powiek. Zajmujemy się również usuwaniem makijażu permanentnego ust, który został wykonany ponad czerwienią wargową. Na każdy najmniejszy błąd wykonany podczas pigmentacji jesteśmy w stanie zaradzić.

Jak długo makijaż utrzymuje się na twarzy i jak często należy wykonywać odświeżenie?

Bezpośrednio po zabiegu odcień makijażu permanentnego jest intensywniejszy od koloru docelowego. Każdy z makijaży w inny sposób się wybarwia i należy o tym pamiętać. Nie jest to makijaż na zawsze, a wiele osób ma takie przekonanie. Makijaż permanentny ust utrzymuje się około 5-6 lat, brwi do 2 lat, kreski około 5-6 lat. W przypadku brwi odświeżenie wykonujemy co roku, w przypadku ust i kreski, co 2 lata.

I na koniec zapytam jak wygląda zabieg, czy istnieją przeciwskazania, jak wygląda się bezpośrednio po zabiegu i kiedy można spodziewać się efektu optymalnego?

Sam zabieg jest przyjemny i trwa około godziny. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, na której omawiamy dokładnie wszystkie przeciwskazania. Jeśli któraś z Pań ma oczywiście jakieś obawy przed wykonaniem zabiegu, to na naszej stronie wymienialiśmy wszystkie możliwe przeciwskazania, z którymi można się zapoznać. Technika, którą pracujemy jest techniką bardzo delikatną. Dodatkowo urządzenia medyczne, na których pracujemy powodują, że klientka po zabiegu nie jest zaczerwieniona i nie wyklucza jej to z wykonywania codziennych czynności. 

Zapraszamy do naszego centrum!

 

Centrum Makijażu Permanentnego Polaszek

84-200 Wejherowo, ul. Wałowa 30/U4
tel. 730 999 179
www.karolinapolaszek.pl
instagram:       @polaszekpermanentny 
facebook.com/cmpkarolinapolaszek

 

 

Karolina Polaszek

W pracy z klientem stawiam na indywidualność, makijaż permanentny zawsze dobieram do urody. Nie ma mowy o "przerysowanym" i nienaturalnie wyglądającym makijażu. Posiadam prestiżową nagrodę PRO ARTIST PMU WORLD, oraz zostałam finalistką mistrzostw świata w makijażu permanentnym LONDYN 2018. Uzyskałam również drugie miejsce w plebiscycie linergistka 2018 roku w kategorii wojewódzkiej. 

 

Piotr Polaszek

Od początku uczestniczyłem w tworzeniu Centrum Makijażu Permanentnego Polaszek. Specjalizuję się w zabiegach usuwania makijażu permanentnego metodą laserową, jak i preparatem bezkwasowym. Z umiłowaniem do kosmetologii wykonuję również pigmentację. Dzięki swojemu zaangażowaniu, mam zaszczyt być pierwszym mężczyzną w branży PMU w województwie pomorskim.