INFOSKI.PL  
Andora – królowa śniegu w sercu Pirenejów

Andorskie stoki pokryte są już białym złotem a pierwsze wyciągi ruszają 18 listopada. Sezon w Pirenejach zaczyna się w tym roku wyjątkowo wcześnie i będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych na najwyższym światowym poziomie.

 

W 1965 roku, zaledwie osiem lat po otwarciu pierwszego ośrodka narciarskiego w Pas de la Casa - Grau Roig,  narciarstwo alpejskie zostało ogłoszone w Andorze sportem narodowym. Tak zaczęła się droga, która już niedługo będzie miała piękne zwieńczenie sportowych aspiracji tego miniaturowego państewka.

Finały Pucharu Świata FIS Andora Grandvalira

W nadchodzącym sezonie zimowym 2017/2018 Grandvalira, największy ośrodek narciarski w południowej Europie po raz trzeci będzie gościć finały Pucharu Europy we wszystkich konkurencjach Alpejskich.  Już teraz zarezerwujcie czas w terminie 11-18.03.2018. Impreza odbędzie się na legendarnej czarnej trasie Avet w Soldeu oraz słynnej już na całym świecie trasie Àliga w El Tarter. 

Finały Pucharu Europy są dużym sportowym wyzwaniem i sporym wyróżnieniem ale wszyscy traktują je jako próbę generalną przed Finałami Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim kobiet i mężczyzn, które odbędą się na tych samych trasach w Księstwie Andory w 2019 roku.

Freeride World Tour
– Vallnord Arcalis

Mekką dla freeriderów i miłośników wypraw skitourowych w Andorze jest Arcalis najbardziej na północ wysunięty region ośrodka narciarskiego Vallnord.

Freeride World Tour, to najbardziej prestiżowy cykl zawodów off-piste, który skupia śmietankę poza trasowych riderów z całego świata. W sezonie 2017/18 Andorskie góry będą gościły prosów 3 i 4 marca 2018r. Oczywiście to, że tegoroczna edycja odbywa się w Arcalis nie jest przypadkiem, bo taki scenariusz powtarza się niezmiennie od kilku lat. W ubiegłym roku ze względu na fantastyczne warunki śniegowe przeniesiono tu nawet edycję z Chamonix! 

Font Blanca Andorra

Dwudniowa impreza o charakterze typowo skialpinistycznym  należy do Pucharu Świata ISMF w tej dyscyplinie. W sobotę i niedzielę (27-28.01.2018) zarówno światowa elita jak i amatorzy będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w księstwie Andory. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizować będą na terenie Arcalis gdzie odbędzie się część zawodów o nazwie Individual Race. Kolejnego dnia w Arinsal odbędzie  się „Vertical Race” czyli klasyczny uphill skiturowy gdzie liczy się tylko i wyłącznie tempo podejścia. 

Samolotem Wizz Air na narty

Wyjazd do Andory to nie tylko możliwość zobaczenia wybitnych sportowców. Wyprawa w Pireneje to przede wszystkim możliwość szusowania w blasku słońca do kwietnia, 300 km tras narciarskich i największa w Europie strefa wolnocłowa – słowem narty w rytmie flamenco! Przelot samolotem z Gdańska Poznania, Warszawy i Katowic zajmuje nieco ponad 2h, dojazd z lotniska 3h widokową trasą kanionem rzeki Segre i jesteśmy na miejscu.

 

7 dni ze skipasem, przelot i transfer z lotniska już za 2790 PLN 

Rezerwacja wyjazdów:   www.infoski.pl, info@infoski.pl, tel +34 351 3303