Kolejna edycja festiwalu „W ramach Sopotu” za nami.  To prawdziwe święto artystycznej fotografii, do którego organizatorzy zaprosili artystów stosujących zróżnicowane formuły stylistyczne: dokumentalistów, którym nie jest obcy język abstrakcji, jak również autorów ze świata kreacji, tworzących współczesne formy dokumentalne.

Ideą festiwalu jest pokazanie bardzo różnych twarzy Sopotu przez czołowych polskich artystów, nie związanych z kurortem.  Festiwal wyróżnia się formułą utworzonych rezydencji artystycznych, na które organizatorzy zapraszają najwybitniejszych fotografików. W tym roku rezydentami byli: Kuba Dąbrowski, Zuza Krajewska, Adam Lach, Rafał Milach, gość specjalny Tadeusz Rolke i Ilona Szwarc. 

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Tomasz Bergmann, który tak jak w poprzednich edycjach stara się, aby zaproszeni twórcy wyróżniali się wszechstronnym spojrzeniem i swobodą interpretacji. Dzięki temu, jak mówi, widz uzyskuje wielowarstwową, fotograficzną opowieść o Sopocie. Podczas procesu tworzenia, autorzy posiadali pełną wolność artystyczną zarówno w doborze tematów, jak i środków do realizacji. Jedynym wspólnym mianownikiem jest miejsce akcji – Sopot.