Scorpions, jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie, 1 grudnia zagra w Ergo Arenie! Koncert w ramach trasy 2017 Crazy World Tour Dates przyciągnie tłumy fanów, którzy razem z Klausem Meine zagwiżdżą „Wind of Change” i zaśpiewają inne kultowe przeboje, jak choćby „Rock You Like a Hurricane”, „Send Me an Angel” czy „Still Loving You”.

Scorpions to fenomen na skalę światową, niezniszczalna machina, która mimo 50-letniego stażu scenicznego, nadal poraża nieokiełznaną rockową energią. Do grona super-gwiazd dołączyli w latach 80. za sprawą takich przebojów, jak No One Like You, Rock You Like a Hurricane, czy Still Loving You, pochodzących z multiplatynowych albumów Blackoaut i Love at First Sting. 

Wydana w 1990 r. płyta Crazy World przyniosła mega-hit Wind of Change, który stał się nieformalnym hymnem przemian w Europie Wschodniej w tamtych czasach, równie symbolicznym, jak „pieriestrojka” Gorbaczowa, czy zburzenie Muru Berlińskiego. Ponad sto milionów sprzedanych płyt stawia Scorpionsów w gronie najpopularniejszych rockowych grup w historii 

W składzie Scorpions od 2003 roku znajduje się Polak Paweł Mąciwoda, grający na gitarze basowej. Oprócz niego i do dzisiaj występujących założycieli zespołu – Klausa Meina i Rudolfa Schenkera – skład uzupełniają Matthias Jabs i Mikkey Dee. Warto się przekonać, że cała piątka wciąż trzyma naprawdę świetną formę!

– Zespół Scorpions należy do tych kapel-legend, które właściwie nie potrzebują jakiejś szczególnej rekomendacji. Mają na swoim koncie 26 płyt i wielkie hity, obok których nie można przejść obojętnie – tak mocno zapadają w pamięć. Scorpions to prawdziwy fenomen na polskim rynku muzycznym. Bilety na ich koncerty zawsze rozchodzą się jak „ciepłe bułeczki” –  mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

Koncert zespołu Scorpions w Polsce będzie miał wyjątkowy support. Na jednej scenie z legendą rocka wystąpi grupa Nocny Kochanek. Bilety można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet oraz  w salonach sieci Empik.

SCORPIONS – NIEZBĘDNIK KONCERTOWY

Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem Scorpions w ERGO ARENIE GDAŃSK/SOPOT, który odbędzie się 1 grudnia 2017 r.

Rozpiska godzinowa*:

18:45 – Otwarcie bram
19:15 – Nocny Kochanek
20:30 – Scorpions

*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management).

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem prosimy o wcześniejsze przybycie do ERGO ARENY. 

Parkingi przy hali

Przy hali ERGO ARENA znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i ok. 15 autokarów. Parking jest płatny: 20 złotych – samochód osobowy, 50 złotych – autokar. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

Dojazd

Do hali ERGO ARENA można dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, jak i autobusem (ZTM i ZKM). Szczegółową rozpiskę można sprawdzić na stronie www.ztm.gda.pl oraz www.skm.pkp.pl.

Zakup biletów w dniu koncertu

Będzie możliwość zakupienia biletu w dniu koncertu w wyznaczonym punkcie. Punkt sprzedaży wejściówek będzie czynny przy wejściu A1 od godziny 12:00. Ponadto, bilety będzie można kupować w kasie ERGO ARENY, w sieci salonów Empik oraz w sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w systemie sprzedaży eBilet.

Osoby niepełnosprawne

Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na Parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

Gastronomia na koncercie

W hali będą znajdować się punkty gastronomiczne. Pub oraz food-curt na kondygnacji pierwszej oraz punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej. Będzie można w nich zakupić m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.

Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach, które zostaną one zlokalizowane na zewnątrz obiektu. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na koncert?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Do hali zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Do hali można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

Punkty medyczne

Podczas trwania koncertu w ERGO ARENIE czynne będą punkty medyczne. Punkt stacjonarny zostanie zlokalizowany na pierwszej kondygnacji, będą również punkty mobilne.

Bankomaty

W pobliżu ERGO ARENY znajdują się bankomaty: sieci Pekao S.A. (ul. Hestii 1), Euronet Polska (ul. Bitwy Pod Płowcami 59), Millenium (Al. Grunwaldzka 615) oraz PEKAO BP (ul. Kazimierza Górskiego 1).

Gadżety

Podczas koncertu będzie przygotowane specjalne stoisko Sony Music Polska, Nocnego Kochanka oraz oczywiście zespołu Scorpions, na których będzie można zakupić oficjalne pamiątki koncertowe. Stoiska z gadżetami będzie zlokalizowane w pobliżu szatni.