Tomasz Rygalik, jeden z najsłynniejszych polskich projektantów, był gwiazdą pierwszej Gdańskiej Nocy Designu. W Galerii Wnętrz City Meble można było obejrzeć i zakupić w specjalnych cenach designerskie produkty wnętrzarskie, spotkać się z architektkami wnętrz i gwiazdami designu. 

Gdańska Noc Designu poświęcona była trendom aranżacji wnętrz a idea było przybliżenie mieszkańcom Trójmiasta designerskich trendów z całego świata. Nieustannie rozwijające się możliwości technologiczne sprawiają, że oferowane współcześnie rozwiązania stają się coraz bardziej oryginalne i ukierunkowane na potrzeby konkretnego użytkownika. 

- Projektant zawsze trochę żyje w przyszłości, pracuje nad rzeczami, które dopiero będą, więc można ten świat zmieniać w sposób odpowiedzialny, empatyczny, ewolucyjny, a nie rewolucyjny. Ja lubię innowacje, ale musi być ona połączona z walorami użytkowymi skoncentrowanymi na człowieku, bo inaczej to sztuka dla sztuki. To nie tworzy dobrego produktu, a więc nie ma racji bytu - mówił Tomasz Rygalik podczas spotkania z architektami i mieszkańcami Trójmiasta

W czasie Gdańskiej Nocy Designu rozstrzygnięto również konkurs dla młodych projektantów organizowany przez City Meble. Przedmiotem konkursu był projekt inspirującego mebla do siedzenia w postaci sofy lub fotela. Uznanie kapituły, której przewodził Tomek Rygalik, uzyskała praca „Fumi” Marty Adamczyk. Nagrodą było wyprodukowanie sofy „Fumi” przez współorganizatora konkursu, firmę Primavera Furniture.

- Sofa Fumi jest idealnym połączeniem dobrego designu i funkcjonalności. Walory użytkowe produktu to jeden z głównych podlegających projektowaniu aspektów. To w jaki sposób jesteśmy w interakcji z różnymi innymi rzeczami, ma bezpośredni wpływ na jakość życia. Na źle zaprojektowanym stołku siedzi się niewygodnie. Może być za ciężki, może rysować podłogę i powodować więcej zamieszania i problemu niż pożytku – dodaje Tomasz Rygalik

Tegoroczna edycja konkursu stawia przed designerami zadanie zaprojektowania inspirującego mebla z drewna. Zwycięska praca wejdzie w 2018 roku do kolekcji marki TRE, stworzonej przez Tomka Rygalika.