Wybitny sportowiec, ikona polskiej siatkówki, lubiany przez kibiców, jak i kolegów z boiska, poza boiskiem po prostu dobry człowiek – Piotr Gacek niedawno rozegrał ostatni mecz ligowy, a zwieńczeniem jego kariery była pożegnalna impreza GatOff, którą zorganizowała sportowcowi jego żona Karolina. Do Starego Maneżu przyjechało wiele gwiazd polskiego sportu.

114 meczów w reprezentacji Polski, 420 meczów na ligowych parkietach to boiskowy licznik Piotra Gacka. Karierę zaczynał jako zawodnik klubu SKS Mechanik Nysa, skończył ją w barwach Lotosu Trefla Gdańsk. 

Wywalczył dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw kraju, pięć Pucharów Polski, grał także w finałach Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata 2006. Trzy lata później został mistrzem Europy. Stawał też na najniższym stopniu podium Pucharu Świata w roku 2015. 

Wiele radości dostarczył roast prowadzony przez Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni. Piotra Gacka "obrażali" między innymi koledzy z parkietu, Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak, Łukasz Kadziewicz, Bartosz Gawryszewski i trener Andrea Anastasi. 

Podczas roastu dowiedzieliśmy się pikantnych szczegółów na temat "łysiny" Gacka, opowieści o wspólnej nocy z Kadziewiczem oraz wielu żartów z pozycji libero, na której według prowadzącego może grać "byle kurdupel". Wydało się także, że Piotr Gacek „zawsze we wszystkim był pierwszy. Na stołówce, przy kasie, pod prysznicem. Gdyby jednak Forbes stworzył listę najbardziej przegranych sportowców świata Piotr i tak zająłby ostatnie miejsce”. 

Wszystko oczywiście było utrzymane w konwencji żartu, a na koniec Piotr Gacek odgryzł się roastującym go przyjaciołom. Zabawa w Starym Maneżu trwała do późnych godzin nocnych, a sprzyjała jej muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Krautwursta, który zaprezentował wyjątkowy repertuar największych standardów jazzowych oraz muzyki pop w big-bandowej odsłonie! 

Sponsorami imprezy byli Grupa Lotos, Bank Citi Handlowy, Subaru Zdanowicz. Partnerzy to Lotto, Miasto Gdańsk i Polski Związek Piłki Siatkowej.