Ponad 50 zawodników i zawodniczek z Polski, Dominikany, Rosji oraz Niemiec wzięło udział w zawodach Ford Fiesta Kite Challenge w Pucku. Rywalizowano o Puchar i mistrzostwo Polski w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Foilboarding.

Zmagania sportowców rozpoczęły się wyścigami na foilach, ponieważ tylko na to pozwolił lekki wiatr wiejący od brzegu w pierwszym dniu zawodów. Wyścigi te były wyjątkowo emocjonujące, bo rozgrywane na krótkiej trasie z trzema okrążeniami. Triumfował Maks Żakowski.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na niedzielę. Był to jedyny mocny dzień w prognozie i na niedzielę właśnie zaplanowano start większości konkurencji. W kategorii Freestyle tytuły mistrza Polski zdobyli Małgorzata Kołacz i Krzysztof Issel. Puchar Polski zdobyła również Małgorzata Kołacz, wśród mężczyzn zaś triumfował Felix „Posito” Martinez. 

Ostatniego dnia zawodów wiatr stopniowo się rozwiewał i zadecydowano o rozegraniu konkurencji Twin Tip Race. Tutaj zawodnicy ścigają się na desce dwukierunkowej po wyznaczonej trasie. Złote medale wywalczyli Dariusz Ziomek i Julia Wira. 

Podobnie jak w zeszłym roku, jednocześnie z rywalizacją kitesurferów, odbywały się także regaty windsurfingowe. Obie dyscypliny scala postać Andrzeja Ożoga, zmarłego trenera kadry narodowej kiteracingu. Ten dobrze znany w środowisku zawodnik oraz pionier kitesurfingu, całe serce wkładał w to, aby Polacy byli o krok przed resztą świata w obu sportach. 

Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszono wielu dziennikarzy oraz aktorów, którzy mogli zapoznać się z kitesurfingiem i pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkółki BoSport spróbować też innych sportów wodnych. Z Vip-owskiej Szkóły Kitesurfingu skorzystało  troje znanych aktorów: Agnieszka Kawiorska, Janek Wieczorkowski i Mateusz Banasiuk. Oprócz kitesurfingu mieli też okazję spróbować wakeboardingu – pływania na desce za motorówką. 

Przez cały czas w miasteczku zawodów na kibiców czekała masa atrakcji: jazdy testowe nowym Fordem Fiestą, tor skimboardowy od Red Bull Mobile, czy konkursy z nagrodami od CoolPack. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonych kibiców.

Ostatniego dnia odbyło się uroczyste zakończenie zawodów, a sportowcy otrzymali nagrody ufundowane przez Vento Co, ION, Northkiteboarding, PZKite, Red Bull Mobile, Aztorin, Ford Kite Cup, GoPro i CoolPack. Miasto Puck ufundowało nagrodę pieniężną dla mistrzów Polski w kategoriach open. Przez całe zawody energetycznie do walki zagrzewał Red Bull.