Na statku Costa Pacifica przewodnim motywem jest muzyka. Potężny wycieczkowiec jest jedynym statkiem linii Costa Cruises, na którym znajduje się studio nagraniowe. Statek pod włoską banderą zacumował na chwilę Gdyni, stając się gratką dla miłośników morskich podróży.

Statek mogliśmy zwiedzić dzięki firmie Tanierejsowanie.pl, która jest przedstawicielem linii Costa Cruises. Costa Pacifica jest kwintesencją słonecznego urlopu. Wycieczkowiec pływa po Morzu Śródziemnym oraz po Karaibach, zawijając do najbardziej cenionych portów.

Na 17 pokładach może podróżować 3780 pasażerów. Do dyspozycji m.in. apartamenty z bezpośrednim dostępem do spa, a także kabiny z balkonami. Na statku znajduje się 5 restauracji oraz 12 różnorodnych barów. W barach alkohole świata, najlepsze cygara i kawy. 

Rejs statkiem Costa Pacifica to doskonały sposób na rodzinne wakacje, dzięki szerokiej ofercie rozrywkowej, urozmaiconym posiłkom, Spa na najwyższym poziomie, parku wodnym wraz z basenami, ścieżką do joggingu i wielofunkcyjnym boiskiem sportowym. 

W strefie rozrywki znajdziemy także teatr Stardust, świetnie wyposażoną bibliotekę, kasyno, kafejkę internetową, dyskotekę, salon gier wideo, wielkoformatowy ekran na pokładzie z basenem, czy symulator bolidu Formuły I. Na statku znajdują się także butiki i różnego rodzaju sklepy.