Agata Karolina Lasota
Nieruchomość Premium pod Inwestycje

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting. 

Pani Agato, mam pieniądze i chcę je zainwestować. Dlaczego radzi mi Pani inwestycję w nieruchomość premium?

Dlatego, że tego typu inwestycje co prawda charakteryzują się tym, że trzeba wyłożyć spore pieniądze, ale gwarantują ponadprzeciętną stopę zwrotu i są uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Na dodatek nieruchomości z górnej półki są  pożądane wśród klientów korporacyjnych, a taki właśnie klient gwarantuje najwyższy zysk. Mówię to na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia w obsłudze klienta korporacyjnego. W przypadku najmu korporacyjnego stronami umowy są bezpośrednio korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe. Wynajem mieszkania dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla właściciela mieszkania. Bardzo często faktura za wynajem jest regulowana przez samego pracodawcę, co stanowi dodatkową gwarancję.

 

Jakiego rzędu stopę zwrotu można wygenerować?

Przy tradycyjnym, długoterminowym wynajmie mieszkania, stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 4-5% w skali roku, a w przypadku rocznej lokaty bankowej ok. 2% do 3%. Najkorzystniejszy jest wynajem korporacyjny przynoszący zysk powyżej 6% w skali roku.  

 

Co to jest nieruchomość premium?

To luksusowe apartamenty, wille miejskie i zabytkowe kamienice w najlepszych lokalizacjach. Oprócz ścisłego centrum Gdańska czy Gdyni, wielką popularnością w Trójmieście cieszą się dzielnice, które mają unikalny charakter, tereny zielone i rekreacyjne, piękną architekturę, czy usytuowane są w pasie nadmorskim. Tego typu nieruchomości charakteryzują się wykończeniem w najwyższym standardzie, dodatkowymi udogodnieniami dla mieszkańców, tj. parking, siłownie i strefy relaksu, obsługa concierge, świetne sąsiedztwo z dostępem do dobrych restauracji, dobry dojazd do centrów biznesowych. 

 

Kto kupuje nieruchomości premium?

Takie apartamenty kupują za pośrednictwem naszej agencji nie tylko ludzie zamożni, którzy szukają luksusowego lokum, ale także fundusze inwestycyjne i międzynarodowe firmy. 

 

Jaki jest aktualnie popyt na nieruchomości luksusowe?

Popyt systematycznie rośnie. Przede wszystkim, zwiększa się liczba ludzi zamożnych. Po drugie, według danych z rynków zagranicznych wartość luksusowej nieruchomości w ciągu dziesięciu lat wzrasta średnio o 100%. Trzeba też pamiętać, że nabywca apartamentu może go wynajmować, co przekłada się na dodatkowe zyski. Wszystko to sprawia, że popyt napędza podaż. 

 

Dlaczego warto kupić, sprzedać z Lasota Business Consulting?

Dlatego, że oferujemy model współpracy indywidualnej, zarówno z klientem kupującym, jak i sprzedającym. Model ten gwarantuje szereg korzyści, które zwiększą widoczność oferty nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale też wśród wielu naszych lojalnych klientów, co przyspieszy proces poszukiwania poważnego nabywcy lub najemcy nieruchomości. Swoim klientom proponuję usługę LBC Exclusive, zapewniającą nie tylko lepszą widoczność oferty, ale przede wszystkim szereg innych zalet takich jak: najefektywniejsze i sprawdzone zagraniczne portale ogłoszeniowe, prasę branżową czy newsletter Lasota Buisness Consulting Real Estates oraz media społecznościowe. 

Załóżmy, że zamierzam kupić apartament w wysokim standardzie pod inwestycje i zależy mi na znalezieniu odpowiedniego najemcy? Przychodzę do Lasota Business Consulting i...?

Pomożemy Panu w realizacji planów inwestycyjnych. Korzystając z rekomendowanych przez naszych ekspertów nieruchomości może Pan inwestować samodzielnie lub zlecić usługę naszym specjalistom. Usługa zapewnia profesjonalne wsparcie w podejmowaniu decyzji  inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli brakuje komuś czasu na analizę sytuacji rynkowej i chce otrzymać rekomendacje inwestycyjne, które będą uwzględniały jego cele, skłonność do podejmowania ryzyka oraz obecną sytuację rynkową. Jednocześnie klient ma pełną kontrolę nad inwestycją, samodzielnie podejmuje decyzje w jaki sposób skorzystać z udzielonych rekomendacji. 

LASOTA BUSINESS CONSULTING REAL ESTATES

Gdynia, Al. Zwycięstwa 241/13, tel. 793 730 792, www.lbconsulting.pl, info@lbconsulting.pl