Mówi się, że nasze ciało, to pewnego rodzaju pamiętnik, bo gromadzi różne „wspomnienia” z całego naszego życia. Poparzenie blachą wyciąganą z piekarnika (przygotowania do romantycznej kolacji), tatuaż motylek (żałuje się go dopiero po latach), czy rozstępy po porodzie. Wszystko to, choć może przypominać miłe chwile, to jednak nie zawsze stanowi ozdobę. Jak pozbyć się niechcianych „śladów”?
To, co podobało nam się 15 czy 20 lat temu, teraz nie do końca musi nam odpowiadać. Tak jest z tatuażami. Serduszko na kostce było dobrym pomysłem i dowodem wielkiej miłości, ale… Teraz nie masz już ochoty na tego typu wspomnienia?
LASEROTERAPIA XXII WIEKU
Jeszcze do niedawna usuwanie tatuaży było dość bolesnym i nieprzyjemnym zabiegiem, którego skutki nie zawsze zadowalały. Teraz jest inaczej, przede wszystkim za sprawą lasera medycznego Discovery Pico. To najsilniejszy w swojej klasie, medyczny laser działający w najnowocześniejszej obecnie technologii pikosekundowej.
- Discovery Pico to laseroterapia nawet nie XXI, a XXII wieku. Zastosowana w nim innowacyjna technologia ultrakrótkich impulsów, o mocy czterdziestokrotnie większej niż dotychczas stosowana, zwiększa możliwości terapeutyczne i skuteczność leczenia. To kolejny krok w stronę jak najmniejszej inwazyjności. Do naszej kliniki laser trafi 22 maja, jesteśmy pierwszą kliniką w Trójmieście i piątą w Polsce, która oferuje Discovery Pico – mówi dr Paweł Kubik, z Centrum Medycznego Dr Kubik w Gdyni.
NIE TYLKO TATUAŻE
Laserem Discovery Pico możemy skutecznie usuwać różnokolorowe tatuaże oraz makijaż permanentny. Efekty? Duże, nasycone, kolorowe tatuaże stają się niewidoczne. Ponadto laser zapewnia kompleksową terapię skóry. Laser ten jest nr 1 w leczeniu zmian barwnikowych – plam posłonecznych, uporczywych przebarwień, trudnej w terapii melasmy, skutecznie redukuje blizny, otwiera także nowe możliwości leczenia, tak trudnego problemu, jakim są rozstępy.
RECEPTA NA ROZSTĘPY
Rozstępy to mające zazwyczaj sinawy lub biały kolor pasma i pojawiające się najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. Jakie są przyczyny ich powstawania? Przede wszystkim znaczny wzrost ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki hormonalne i genetyczne. Wywołują kompleksy i sprawiają, że nie czujemy się komfortowo we własnym ciele.
- Rozstępy wykazują wiele wspólnych cech z blizną. Mimo, że ich etiopatogeneza jest odmienna, w obrazie skóry występują charakterystyczne zmiany zanikowe, wygładzenie naskórka, zanik przydatków skóry oraz początkowo czerwone zabarwienie - wyjaśnia Agnieszka Kośnik - Zając z Instytutu Kosmetologii Babiana w Gdańsku. - Dlatego też w terapii zarówno rozstępów, jak i blizn potrądzikowych, ciętych czy pooparzeniowych, rekomenduję zabieg Matrix RF z wykorzystaniem bipolarnego prądu FR, który odznacza się niskim ryzykiem powikłań i krótkim czasem rekonwalescencji – dodaje Agnieszka Kośnik – Zając.
Technologia subablacji jednocześnie pobudza zewnętrzne warstwy skóry do rozpoczęcia procesów regeneracji oraz intensywnie stymuluje kolagen. Zabieg wygładza strukturę skóry, dzięki czemu zmiany stają się mniej widoczne. W zależności od rozległości i głębokości zmian, wymagana jest różna liczba zabiegów.
BEZ SZPECĄCYCH BLIZN
Jeszcze do niedawna wstydliwe blizny można było jedynie zakrywać. Na szczęście z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej, a znakomicie sprawdzą się te wykonywane za pomocą laserów frakcyjnych. Poddać się im możemy m.in. w Gdańskiej Klinice Urody.
- Laser frakcyjny CO2 to rozwiązanie, które pozwala w bezkrwawy sposób pozbyć się tego problemu. Zabieg polega na tym, że doprowadza się do mikroskopijnych uszkodzeń skóry, które dochodzą aż do skóry właściwej. Tkanki są podgrzewane, ale zabieg jest w pełni bezpieczny i nie grozi poparzeniem. Pobudza się w ten sposób skórę właściwą do regeneracji. W efekcie dochodzi do ponownego gojenia się rany, ale tym razem stara tkanka zostaje zastąpiona nową, zdrową. Efekty zabiegów są widoczne bardzo szybko – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog z Gdańskiej Kliniki Urody.
Przez użycie lasera frakcyjnego CO2 blizny - w wyniku kolejnych zabiegów (ich ilość uzależniona jest od tego, jak głębokości zmian) - spłycają się i są coraz mniej zauważalne. Wskazaniami do zabiegu są blizny potrądzikowe, zanikowe (np. po ospie wietrznej), powypadkowe, pooperacyjne (np. po cesarskim cięciu) oraz pooparzeniowe.