Wiele osób ma silnie zakorzeniony strach przed dentystą. Wizyta w gabinecie kojarzy się przede wszystkim z bólem i okropnym zapachem borowania. Dlatego nawet dorośli często odkładają wizytę u stomatologa na „kiedyś tam”. Dla takich osób prawdziwą ulgą może być leczenie z wykorzystaniem aparatury laserowej Fotona LightWalker. Tę znakomitą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów oferuje Nawrocki Clinic w Gdańsku. 

Laseroterapia z natury ma charakter mało inwazyjny, a LightWalker przenosi tę koncepcję w nowy wymiar. Praca z laserem jest mniej stresująca dla pacjenta, ponieważ ból i krwawienie są minimalne, o ile w ogóle wystąpią. 

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

Laser LightWalker AT należy do najnowszej generacji laserowych systemów dentystycznych. Głowica Er:YAG cechuje się największą prędkością borowania w tkance twardej, z kolei głowica Nd:YAG pozwala na precyzyjne zabiegi w obrębie tkanek miękkich. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania tego lasera w endodoncji, chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, periodentologii, ortodoncji, implantologii i przy zabiegach wybielania zębów. 

BEZBOLESNA STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Leczenie próchnicy laserem LightWalker nie wymaga podania znieczulania. Są to zabiegi w pełni bezbolesne, dzięki czemu pacjenci z bardzo niskim progiem odczuwalności bólu są w pełni zadowoleni z przebiegu i rezultatów leczenia. Jakość zabiegu po opracowaniu tkanek próchnicznych laserem LightWalker jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do tradycyjnych metod leczenia obecnie dostępnych na rynku. Podczas zabiegu laserem stomatologicznym nie występuje również tzw. próchnica wtórna, czyli ponowne tworzenie się bakterii w miejscu wcześniej leczonym.

NADWRAŻLIWOŚĆ STOP!

Dzięki laserowi Fotona LightWalker skutecznie pozbędziemy się problemu nadwrażliwości zębów. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu. To także przełom w leczeniu endodontycznym, metoda ta niweluje bowiem dwie główne wady klasycznych procedur leczniczych: brak możliwości wyczyszczenia i usunięcia resztek ze złożonych systemów kanałów oraz brak głębokiej dezynfekcji ścian kanałów korzeniowych. 

DZIECKO BEZ STRESU

Laser LightWalker to idealne narzędzie, które doskonale sprawdza się podczas zabiegów na najmłodszych pacjentach. Leczenie laserowe to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego pacjenta do zabiegu. Dlatego właśnie laser LightWalker to jedyne urządzenie, po które sięgają lekarze dentyści, aby twoje dziecko przestało się bać wizyt w gabinecie, dzięki czemu zabiegi są wolne od stresu.

Stresu i bólu mogą się pozbyć również pacjenci z chorobami przyzębia. Leczenie periodontologiczne za pomocą tego lasera jest tylko minimalnie inwazyjne i maksymalnie zoptymalizowane. Do tego bardzo skuteczne, zarówno w przypadku umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

WIZUALIZACJA EFEKTÓW

System LightWalker AT jest wyposażony w ekran dotykowy z przyjaznym dla użytkownika systemem nawigacji. Prosty interfejs jest pomocny w przeprowadzaniu rutynowych procedur w sposób szybki i wydajny. W przypadku mniej standardowych zabiegów użytkownik ma możliwość dokonania precyzyjnego dostrojenia parametrów zabiegowych.

NIE TYLKO STOMATOLOGIA

Lasery wykorzystywane są obecnie we wszystkich dziedzinach stomatologii. Zastosowanie lasera LightWalker powoduje, że procedury trwają zazwyczaj krócej, są łatwiejsze w wykonaniu i bardziej skuteczne. Poprzez połączenie dwóch komplementarnych głowic: Er:YAG i Nd:YAG, spektrum zastosowania tego lasera nie ogranicza się tylko do stomatologii. Pozwala też na wykonywanie szeregu spektrum zabiegów estetycznych dostępnych w jednym systemie, od usuwania owłosienia i zamykania naczynek, przez delikatny resurfacing skóry, aż do efektywnych zabiegów odmładzających.

 

www.nawrockiclinic.com