Ponad 30 wystawców, ponad 500 odwiedzających, ponad 1000 otwartych butelek z całego świata, roczniki sięgające 1929 roku, degustacja, zakupy i warsztaty – tak można podsumować piątą edycję Dnia Otwartej Butelki. Impreza z winem w roli głównej odbyła się w hotelu Haffner w Sopocie. 

Dokładnie i selektywnie dobrani wystawcy wraz z gośćmi specjalnymi (winemakers z winnic z całego świata) zagwarantowali ciekawą i szczegółową podróż po światowych winnicach. Wino gościom nalewał sam Hans Tschida, wielokrotnie uznawany za najlepszego winiarza świata. 

Nowością była licytacja win, z której całkowity dochód - 6640 zł - wspomógł trójmiejską Fundację OmeaLife Rak Piersi Nie Ogranicza. Pod młotek poszły m.in. dwa słodkie wina od Hansa Tschidy z autografem mistrza (sprzedana za 950 zł), szampan Perrier Jouet Belle Epoque Edition Automne (950 zł), Gratius Magnum 2010 od Vini e Affini (510 zł), niebieskie wino Gik (sprzedane za 350 zł) i wiele innych.

Nie zabrakło również ciekawych warsztatów, podczas których można było się dowiedzieć jak łączyć wino nie tylko z tradycyjnymi potrawami, ale też z czekoladą.  Na miejscu można było także skosztować piw z Browaru Brodacz, wody Thoreau, porto Taylor’s czy wódek z Dworu Sieraków. Kolejna edycja Dnia Otwartej Butelki już jesienią br.