Prestiż najlepszym lifestylowym magazynem regionalnym w Polsce! Takie jest rozstrzygnięcie rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu Press, branżowego i opiniotwórczego dwumiesięcznika poświęconego mediom, reklamie i public relations. W zestawieniu znalazło się 16 czasopism z całej Polski. 

Redakcyjni eksperci Magazynu Press wystawiali oceny w kilku kategoriach. Przede wszystkim oceniany był pomysł na magazyn, to czy faktycznie porusza on tematy lokalne i w jaki sposób je porusza. Brano pod uwagę jakość tekstów, czy są ciekawe, niebanalne, dobrze zredagowane. Dużą uwagę przykładano do oceny warstwy wizualnej – makieta, jakość zdjęć, rozwiązań graficznych. Ocenie poddano też potencjał reklamowy poszczególnych magazynów oraz ich ekskluzywność. 

„Najwyżej oceniliśmy te magazyny, które potrafią promować lokalne osobowości, a nie warszawskich celebrytów na gościnnych występach. Te, które publikują dobre wywiady z trudnymi pytaniami, a nie rozmowy o sukcesach kolejnych prezesów. Te, które mają niebanalną makietę i dobre fotografie. A także te, po których widać smykałkę do redagowania – sprawiania, by każdy numer magazynu był spójną, ciekawą całością, a nie zlepkiem przypadkowych tekstów” – czytamy w podsumowaniu rankingu.  

W każdym z powyższych punktów Magazyn Prestiż został oceniony bardzo wysoko. 

„Luksus po polsku. Widać, że robią to ludzie, którzy znają dziennikarstwo i biznes od podszewki. (…) Teksty są o czymś. Magazyn mocno związany tematycznie z regionem; fajny cykl Trójmiejsca; ciekawy pomysł na modę w Trójmieście” – tak z kolei uzasadniono pierwsze miejsce dla Magazynu Prestiż. 

Drugie miejsce w rankingu Press zajął magazyn Tuu ukazujący się od niedawna w Poznaniu, a trzecie miejsce trafiło do Made IN. Warmia i Mazury. Na miejscach 6 i 7 – Prestiż magazyn koszaliński i Prestiż magazyn szczeciński, czyli starsi „bracia” trójmiejskiego Prestiżu.