125.900 zł! Tyle pieniędzy udało się zebrać podczas Wielkiej Polsko – Francuskiej Gali Charytatywnej, która odbyła się w Hotelu Mercure Gdynia. Pieniądze trafią na konto Hospicjum Bursztynowa Przystań. 

Podczas wydarzenia po raz pierwszy została wręczona nagroda Bryła Bursztynu ufundowana i zaprojektowana przez Wojciecha Kalandyka z firmy Art 7. Nagrodę profesorowi dr. hab. Tomaszowi Trojanowskiemu – lekarzowi, wybitnemu neurochirurgowi z Lublina - w podziękowaniu za powołanie, pasję i niestrudzone oddanie ludziom cierpiącym, wręczyła Krystyna Przybylska - mama zmarłej aktorki śp. Ani Przybylskiej wraz  z Anną Maruszeczko – red. naczelną magazynu Uroda Życia.

Przygotowania do Gali trwały pół roku. Wszyscy zaangażowani podarowali swój czas, który jest chyba dziś najcenniejszy, talent, umiejętności i zasoby... dzięki temu ta wspólna praca była niezwykłą przygodą. Zaczęło się nieśmiało, od pomysłu konsula honorowego Francji w woj. pomorskim Alaina Mompert i Grażyny Mompert i zaproszenia do tego projektu Anny i Mariusza Białek, od lat wspierających akcje charytatywne głownie na rzecz gdyńskiego hospicjum. 

Wielką atrakcją i jednocześnie zabawą była aukcja charytatywna. W jej prowadzenie włączył się nawet prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Najbardziej zacięta walka trwała o rower ufundowany przez Czesława Langa, wicemistrza olimpijskiego w kolarstwie. Szczęśliwy zwycięzca zapłacił za niego 13 tys. zł. Z kolei za 5 tys. zł wylicytowano obraz Piotra Krajewskiego, malowany „live” jeszcze w trakcie gali.  

Modelki z agencji Malva Models zaprezentowały kolekcję sukni wieczorowych Abstraction Fashion Art Krajewscy z atelier Ewy i Piotra Krajewskich oraz wspaniałą biżuterię marki Anja Coraletti, a wszystko przy akompaniamencie znakomitego pianisty Artura Sychowskiego. 

Niezwykłe menu przygotował zespół polsko - francuski: szef kuchni Hotelu Mercure Gdynia Tomasz Kaniewski oraz mistrz Philippe Abraham, właściciel i szef kuchni restauracji Petit Paris z Sopotu. Wieczór dopełniły występy artystów. Aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni zaprezentowali utwory z hitowego spektaklu „Notre Damme de Paris”. 

Z kolei Magdalena Soszyńska, tancerka znana min. Z programu „Taniec z Gwiazdami”, po pokazie tańca towarzyskiego zabrała wszystkich na parkiet wspólnie z zespołem Cheerleaders Gdynia i zespołem Rarytas Band!