SECOND-HOME Z GWARANCJĄ POGODY? ZAPRASZAMY DO SŁONECZNEGO MIAMI!

Miami to miasto jednoznacznie kojarzące się ze słońcem, palmami i wakacyjnym klimatem.  Kiedy jednak mowa o inwestowaniu w zagraniczne nieruchomości, wciąż jeszcze wielu zamożnych Polaków traktuje Miami jako lokalizację poza swoim zasięgiem. Okazuje się natomiast, że atrakcyjny apartament w Miami można nabyć już za kwotę porównywalną do ceny luksusowego mieszkania w Sopocie. 

Poland Sotheby’s International Realty, jako część międzynarodowej sieci, oferuje nieruchomości zlokalizowane na całym świecie – w tym również na Florydzie, jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. 

WYBÓR IDEALNY

Główną przyczyną wpływającą na jej stale rosnącą popularność jest niewątpliwie pogoda. Podczas, gdy w Polsce w pierwszej połowie maja płata nam ona figle, zaskakując nawet opadami śniegu, mieszkańcy Miami o tej porze roku cieszą się temperaturą przekraczającą 30 stopni i pięknym słońcem. Dlatego coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że w najchłodniejszych miesiącach roku warto mieć miejsce będące idealną odskocznią nie tylko od pracy i codziennych obowiązków, ale także od niezbyt atrakcyjnych warunków atmosferycznych. 

- Zamożni Polacy coraz częściej pytają o zagraniczne nieruchomości również w kontekście inwestycyjnym – mówi Dorota Nowakowska, Property Advisor Poland Sotheby’s International Realty. - Dla tych, którzy chcą rozszerzyć swój portfel nieruchomości o zagraniczną lokalizację, Miami wydaje się wyborem idealnym. Nie tylko jest to miasto na etapie bardzo dynamicznego rozwoju, gdzie nieruchomości aktualnie znacząco zwiększają swoją wartość, ale także świetnie sprawdzi się jako miejsce wypadowe dla całej rodziny, ze względu na warunki atmosferyczne, będące o wiele bardziej atrakcyjne, niż w centrum Europy – dodaje Dorota Nowakowska.

ATRAKCYJNA INWESTYCJA

Dlaczego światowi krezusi upodobali sobie właśnie Miami? Aktualnie powstają tam bardzo atrakcyjne pod względem zarówno ceny, jak i lokalizacji projekty deweloperskie z produktem skierowanym do zamożnych klientów, co sprawia, że Miami znajduje się w czołówce najlepiej rozwijających się w obszarze nieruchomości miast na świecie. Kupując więc nieruchomość w Miami, stajemy się posiadaczami nie tylko atrakcyjnego second-home, ale także rosnącego na wartości aktywa inwestycyjnego. 

STYL ŻYCIA

Mieszkańcy oraz rezydujący tam turyści mogą brać udział w wielu światowej klasy wydarzeniach. Do fanów tenisa z pewnością przemówi fakt, że to właśnie w Miami od 1960 roku odbywa się jeden z najsłynniejszych turniejów tenisowych na świecie, Miami Open. Równie istotne dla oferty turystycznej miasta jest Miami International Boat Show, popularne na całym świecie wydarzenie skierowane do miłośników żeglugi i jachtów. Wśród sportowych atrakcji stanowiących kapitał Miami nie brakuje także szerokiego wyboru pól i klubów golfowych.

- Bogata oferta rozrywkowa, sportowa czy lifestyle’owa to jeden z ważniejszych czynników, dla których Polacy decydują się na zakup second-home za granicą – mówi Dorota Nowakowska, Property Advisor Poland Sotheby’s International Realty. – A Miami jest w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych Klientów. Również tych, dla których szczególnie istotne są wrażenia estetyczne. Nie można bowiem zapominać o tym, że projekty deweloperskie realizowane w Miami to często prace znanych na całym świecie wybitnych  architektów i projektantów takich jak Zaha Hadid, Renzo Piano, Giorgio Armani czy Karl Lagerfeld – dodaje Dorota Nowakowska.

LUKSUS NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Oprócz standardowych udogodnień, takich jak strefy spa czy prywatne kluby dla mieszkańców inwestycji, w wybranych lokalizacjach kupić można apartament, do którego można nawet… wjechać swoim samochodem i zaparkować go zaraz pod drzwiami mieszkania. W połączeniu z rozpościerającym się z 20. piętra wieżowca widokiem na wody oceanu wydaje się być to wymarzone miejsce na luksusowe i pełne udogodnień spędzenie letnich wakacji.

Jak wynika z raportu Luxury Realty Map, inwestowaniem w nieruchomości zlokalizowane nad wodą zainteresowanych jest aż 30% klientów Poland Sotheby’s International Realty. Coraz więcej z nich rozważa też zakup nieruchomości za granicą. Szukając więc idealnego miejsca na second-home, warto wziąć pod uwagę nie tylko kraje europejskie, ale również spojrzeć nieco dalej, gdyż Miami jest w stanie spełnić wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane kryteria wakacyjnej lokalizacji.