PERSPEKTYWY INWESTOWANIA NA RYNKU PRYWATNYCH AKADEMIKÓW

Metropolitan Investment S.A., wprowadzając na rynek nieruchomości komercyjnych klienta indywidualnego, zamierza zbudować sieć prywatnych akademików. W czerwcu ruszą prace nad budową Gdańskiego Harwardu i Olimpijskich Apartamentów w Trójmieście. W planach jest jeszcze Warszawa, Kraków, Poznań i San Diego.

Niskie stopy procentowe i niepewność na rynku finansowym sprawiają, że inwestorzy poszukują alternatywy, która zapewni im wyższe stopy zwrotu niż przy tradycyjnych sposobach lokowania kapitału z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Poszerzaniu się segmentu prywatnych akademików sprzyja także coraz większa liczba studentów napływających z zagranicy. Oferta jest bardziej atrakcyjna w porównaniu do tradycyjnych metod inwestowania, a Metropolitan Investment z sukcesem realizuje kolejne inwestycje domów studenckich.

AKADEMIK VS. MIESZKANIE

W porównaniu do akademików państwowych lub mieszkań na wynajem, prywatne domy studenckie zapewniają przede wszystkim znacznie wyższy standard. Co więcej, oferta tworzona przez inwestorów i deweloperów ulepszona jest o liczne udogodnienia w budynku takie jak Wi-Fi, zewnętrzne patio kawowe, pralnię czy miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Wykończenie inwestycji „pod klucz” spełnia wszystkie funkcje pełnowymiarowego mieszkania. 

LOKALIZACJA WARTOŚCIĄ DODANĄ

Pierwszorzędną rolę odgrywa lokalizacja. Najwięcej projektów powstaje w miastach z bogatą ofertą dydaktyczną. Inwestycje położone w bezpośrednim sąsiedztwie dużych ośrodków akademickich, bądź niekiedy znajdujące się na terenie kampusu tworzą model atrakcyjny zarówno dla inwestora, jak i najemcy. Ponadto, rozwinięta turystyka miast oferuje dwa źródła dochodu - w roku akademickim poprzez długoterminowe umowy najmu oraz latem poprzez najem dobowy turystom. Premia za lokalizację jest wpisana w cenę za metr kwadratowy, jednak ten zabieg podnosi rentowność inwestycji, a zwrot stopy można szacować na powyżej 10%. 

PERSPEKTYWY INWESTOWANIA

Oferta prywatnych akademików to produkt dla inwestorów, którzy mają długi horyzont czasowy i szukają wartości we wszystkich parametrach związanych z inwestycją. Inwestowanie w mikroapartamenty jest czytelne i łatwe do zweryfikowania, dlatego niejednokrotnie stanowi ciekawy kierunek dywersyfikacji portfela. Struktura inwestowania zakłada zakup udziałów w spółkach, które realizują poszczególne projekty. 

- Dajemy inwestorowi pełną transparentność naszych działań oraz swobodę i komfort, dzięki czemu zyskuje on pewność tego, że pieniądze są zainwestowane dobrze, rzetelnie i skuteczne – mówi Robert Jaś, wiceprezes Metropolitan Investment S.A. 

Z tego powodu realizując inwestycję Gdańskiego Harwardu jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych zarezerwowano 87% mikroapartamentów.

EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE

Metropolitan Investment oferuje prywatnym właścicielom możliwość zakupu poszczególnych lokali użytkowych w obrębie wspólnych budynków i wynajmowania ich studentom w roku akademickim oraz turystom poprzez najem dobowy. Efektywne zarządzanie umożliwia pozycjonowanie nieruchomości w sezonie dzięki współpracy z uczelniami w zakresie pozyskiwania najemców. Dodatkowe funkcjonalności takie jak utrzymanie techniczne, dbanie o jakość, części wspólne są niejako wizytówką firmy.

ZAKUP POD WYNAJEM

Inwestowanie w nowoczesne akademiki to dynamicznie rozwijający się sektor rynku nieruchomości komercyjnych w Wielkiej Brytanii, gdzie rynek prywatny stanowi 9% całości zakwaterowania studentów. Idea mikroapartamentów pojawiła się początkowo w Stanach Zjednoczonych, by następnie zyskać na popularności w Europie. Przestrzeń lokali, choć niewielka, zapewnia maksymalny komfort i doskonałą lokatę kapitału. Przy współczesnym, szybkim tempie życia dostęp do bogatej infrastruktury i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne to dobra propozycja na zakup pod wynajem. 

METROPOLITAN INVESTMENT S.A.

Centrala Warszawa | ul. Grzybowska 5A, 00-132 Warszawa | 48 535 50 20 50

Oddział Gdańsk | al. Grunwaldzka 103A, 80-244 Gdańsk | 48 535 80 80 40

Oddział Poznań | ul. Święty Marcin 24, 61-805 Poznań | 48 535 80 50 80

Oddział Kraków | al. Pokoju 1, 31-548 Kraków | 48 535 50 70 70

www.metropolitaninvestment.pl info@metropolitaninvestment.pl