Włodek Pawlik dla hospicjum

Max Radke

Włodek Pawlik Trio

Katarzyna Jędrzejewska

Zdobywca nagrody Grammy, Włodek Pawlik był gwiazdą koncertu charytatywnego z cyklu Głosy dla Hospicjów, który odbył się w klubie Ucho w Gdyni. Koncert dedykowany był pamięci aktorki Anny Przybylskiej, a całkowity dochód przeznaczony zostanie na potrzeby dziecięcego hospicjum Bursztynowa Przystań.

Znakomity kompozytor i pianista Włodek Pawlik wystąpił w towarzystwie perkusisty Cezarego Konrada oraz kontrabasisty i basisty Pawła Pańty. Trio rozpoczęło ten wyjątkowy koncert utworem "Bursztynowy Szlak", który został zadedykowany Bursztynowej Przystani. Artystów witały i żegnały owacje na stojąco, a po koncercie nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i rozmów z fanami.   

Wiceprezydent miasta Gdynia, Michał Guć  nawiązał zaś do wieloletniej tradycji wspierania hospicjum przez mieszkańców i sile płynącej z poczucia odpowiedzialności za to miejsce. 

- Hospicjum istnieje dzięki nam wszystkim, powstało z potrzeby tak wielu serc, jest wyjątkowe, bo jest nasze. Pamiętajmy o tym. W imieniu dzieci proszę o troskę, życzliwość i pomoc - mówiła współorganizatorka koncertu, Anna Białek. 

Wśród gości była rodzina Anny Przybylskiej, mama, siostra, partner Jarosław Bieniuk oraz przyjaciółka i managerka Małgorzata Rudowska. Krystyna Przybylska zabierając głos przed koncertem, dziękowała za pamięć o córce i podkreślała rolę i znaczenie ludzi tworzących i pracujących w hospicjach. Fotosy z ostatniej sesji Anny Przybylskiej, wykonane przez Mariusza Mazurczaka dodały niezwykłego nastroju i przypomniały wyjątkową, zwyczajną i piękną aktorkę.