Premiera Tag Heuer Connected

Kajetan Kajetanowicz z zegarkiem TAG Heuer Connected

 
Krzysztof Nowosielski

TAG Heuer Connected to pierwszy w historii smartwatch tej renomowanej i prestiżowej szwajcarskiej marki. Premiera zegarka odbyła się w salonie W.Kruk w Galerii Bałtyckiej, a gościem specjalnym imprezy był Kajetan Kajetanowicz, rajdowy mistrz Europy, ambasador marki TAG Heuer.

TAG Heuer Connected to efekt współpracy szwajcarskiego producenta z gigantami z Doliny Krzemowej - Google i Intelem. Technologia pozwala w pełni wykorzystywać możliwości środowiska Android. Zegarek oferuje trzy cyfrowe tarcze (tarcza chronografu, tarcza z trzema wskazówkami i tarcza GMT - każda z datami), które imitują analogową wersję zegarka z kolekcji Carrera. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ściągnąć z Google Play i zainstalować dedykowane tarcze zaprojektowane przez ambasadorów TAG Heuer, w tym m.in. przez Cristiano Ronaldo. 

Do budowy zegarka wykorzystano szafirowe szkiełko z czujnikiem dotyku. Specjalnie przygotowana dla TAG Heuer aplikacja będzie dostarczać informacje z dziedziny lifestylu i sportu. Dla każdego użytkownika dostępne są kluczowe aplikacje takie jak Google Fit, Google Translate, Google Maps i Google Search sterowane głosem. 

Co ciekawe, po dwóch latach, gdy skończy się gwarancja, użytkownik może przyjść do dowolnego autoryzowanego salonu i wymienić zegarek na mechaniczny wyprodukowany w Szwajcarii zegarek TAG Heuer Carrera w specjalnej wersji tylko dla posiadaczy modelu Connected. Wystarczy dopłacić tylko równowartość 1500 dolarów.