Prawnicy z rakietami

Matylda Promień

Bartosz Paczesny

Karol Kacperski

Czy wyniki miały tu znaczenie? Oczywiście, jak w każdych zawodach! Niektórzy walczyli zaciekle, inni całość traktowali głównie jako okazję od spotkań, nieraz po latach i wymiany doświadczeń w branży. Jedno jest pewne – wszyscy grali na wysokim poziomie i oczywiście fair play! Za nami XV Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie. 

Na co dzień poważni, pełniący ważne funkcje. Za to na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego porzucają  wszelkie konwenanse i… po prostu dobrze się bawią! Na kortach SKT spotkaliśmy zarówno tenisowych debiutantów, jak i prawników, którzy biorą udział w tenisowych zmaganiach od pierwszej edycji mistrzostw i regularnie stają na podium imprezy. Jedni i drudzy udowodnili, że wśród prawników nie brakuje znakomitych tenisistów. 

Najlepszym zawodnikiem reprezentującym Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku okazał się Bartosz Paczesny, który w kategorii +36 lat, w finale spotkał się z Jarosławem Różyckim z Wałbrzycha. Obaj zawodnicy także i w zeszłym roku toczyli bój o zwycięstwo zakończony triumfem wałbrzyskiego prawnika. Nic zatem dziwnego, że Paczesny miał wielką ochotę zrewanżować się rywalowi. Ten jednak także i teraz nie dał się pokonać.