Duckduck. Staw czoła ponurej aurze

Ania Jarosiewicz i Magdalena Knop

Są produkowane w Polsce, świetnie wyglądają i są funkcjonalne. Funkcjonalność w tym przypadku oznacza, że są wygodne i przede wszystkim nieprzemakalne. Mowa o przeciwdeszczowych płaszczach trójmiejskiej marki DUCKDUCK. O filozofii marki oraz o tym jak powstają te designerskie i luksusowe płaszcze opowiadają właścicielki marki, Anna Jarosiewicz i Magdalena Knop.

Ponoć płaszcze DUCKDUCK zrodziły się z miłości do... muzyki? Dość intrygująca historia...

Tak dokładnie było. Można powiedzieć, że nasza marka zrodziła się z miłości do muzyki i, jak to najczęściej bywa w branżach kreatywnych, z potrzeby, którą uświadomiłyśmy sobie po prostu w danej chwili. Kilka lat temu, kiedy w drodze na festiwal, po raz kolejny zmokłyśmy wraz ze znajomymi w strugach deszczu, powiedziałyśmy sobie, że to ostatni raz kiedy dajemy się znowu tak zaskoczyć. To wtedy właśnie, w przemokniętych koszulkach i jeansach, postanowiłyśmy stworzyć płaszcz przeciwdeszczowy, który nie tylko ochroni nas przed deszczem, ale będzie również tak wyglądał, że każdy będzie chciał go mieć.

Faktycznie, płaszcze DUCKDUCK zwracają na siebie uwagę, nie tylko wyjątkową paletą barw. Skąd czerpiecie inspiracje przy projektowaniu?

Zawsze inspirowała nas w codziennej modzie ulica. Chodniki dużych, europejskich miast to prawdziwa furia stylów, indywidualności i de facto sztuki.  Lubimy modowe smaczki, które pozornie zwyczajnej stylizacji nadają charakteru i mówią innym kim jesteś. Dlatego nasz płaszcz nie mógł być po prostu zwyczajny. Szukałyśmy inspiracji podczas naszych wizyt w Berlinie, Londynie czy Warszawie. Nie skłamiemy mówiąc, że szkice płaszcza zaprojektowałyśmy pod nasze gusta. Nie mogłyśmy stworzyć czegoś, co nie cieszyłoby naszego oka. Niesione muzyką z głośnika i dźwiękami tętniącego życiem miasta doprecyzowywałyśmy pierwszy model, doprowadzając go do funkcjonalnej i estetycznej perfekcji. 

A dlaczego DUCKDUCK? 

Inspiracji najprościej szukać w naturze. Kacze pióro powleczone jest specjalną substancją ochronną, która osłania je przed przenikaniem wody. DUCKDUCK Raincoats asekuruje cię przed deszczem. Woda spływa po strukturze i żadna kropla nie przedostanie się do środka. W płaszczu DUCKDUCK jesteś sobą, wyglądasz stylowo, podkreślasz swoją indywidualność, a nawet jesteś w stanie pokochać deszcz (śmiech).

Jak powstają płaszcze DUCKDUCK?

DUCKDUCK to ręczna robota wykonana przez najwyższej klasy specjalistów pasjonatów. Nasza produkcja nie ma nic wspólnego z wielotysięcznymi halami produkcyjnymi na końcu świata. Szyjemy i kleimy w niewielkim mieście w Polsce. Nasze płaszcze przeciwdeszczowe wykonane są z materiału  PVC. Posiadamy certyfikaty świadczące o najwyższej jakości naszych gum. Tak jak kacze pióra pokrywa substancja chroniącą przed wodą, tak nasze specjalne zgrzewy oraz wzmacniające szwy zabezpieczają przed każdą kroplą deszczu. Każda część płaszcza jest zszywana, a następnie zgrzewana za pomocą specjalnych materiałów. Płaszcz posiada, dla  komfortu i wygody, wysokiej jakości podszewkę wykonaną z bawełny. 

Płaszcze DUCKDUCK  występują w kilkunastu kolorach. Cała paleta dostępna jest na stronie www.duckduck.pl lub u Dystrybutorów marki. Listę butików, w których można zakupić płaszcze znajdziecie również na stronie internetowej marki.