Wyjątkowe Święta... poza domem

Marta Jaszczerska

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w ciągu roku. Pełen magii i rodzinnego ciepła. Zanim jednak usiądziemy do stołu, aby celebrować ten wyjątkowy czas z najbliższymi, czeka nas wiele godzin przygotowań. A gdyby tak skupić się tylko na najprzyjemniejszej części Świąt? Coraz więcej hoteli stwarza nam taką możliwość.

Gotowanie, sprzątanie, bieganie po sklepach czy stanie w korkach w czasie przedświątecznej gorączki to coroczna rzeczywistość, na którą coraz częściej, wielu ludzi nie ma czasu czy po prostu siły. A przecież Święta powinny być wyjątkowe.  W takich wypadkach alternatywą staje się możliwość spędzenia tego szczególnego czasu na przykład w hotelu. Świąteczne pakiety kuszą pysznym jedzeniem i wytchnieniem w gronie najbliższych, a właściciele hoteli zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby każdy gość przeżył niezapomniane chwile w atmosferze ciepła, spokoju i przyjaźni.

- Święta Bożego Narodzenia obchodzimy w Pałacu Hanza w bardzo rodzinnej i serdecznej atmosferze. Goście przyjeżdżają do nas z reguły na dobę przed Wigilią. Hotel jest już świątecznie przystrojony, pachnie świeżą choinką , aromatami cynamonu, goździków i cytrusów oraz świeżymi świątecznymi wypiekami, które kuszą już od samego wejścia w herbaciarni pałacu - mówi Marta Żebrowska, dyrektor hotelu Pałac Hanza Wellness & SPA w Rulewie.

Kto pomyślałby, że jest to opcja tylko dla nowoczesnych, zapracowanych młodych ludzi, mocno by się zdziwił.

- Święta w hotelu spędzają całe rodziny, często wielopokoleniowe. Wiek w zasadzie nie ma znaczenia, przyjeżdżają razem dziadkowie, prawnukowie, ciocie, wujkowie i celebrują każdą chwilę razem. Nie muszą zaprzątać głowy sprzątaniem i gotowaniem, gdyż wszystko jest przygotowane z dużą starannością  i uroczyście podane. Większość gości stanowią Polacy, chociaż zdarzają się też goście z Niemiec, których zachwyca wyjątkowość polskich Świąt i ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera – przyznaje Marta Żebrowska.

Świąteczne pakiety obejmują zazwyczaj 3- 4 doby, w czasie których nie sposób się nudzić. W hotelu Pałac Hanza oczekiwanie na ten najważniejszy dzień w roku można urozmaicić sobie korzystając ze strefy Wellness & SPA, na basenie, w saunach czy w jacuzzi. Nordic walking, jogging czy spacery po parku lub lesie, który otacza pałac, to pomysł dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, zwłaszcza po uroczystych posiłkach, których nie zabraknie żadnego dnia pobytu. Również dzieci nie będą się tu nudzić. Z myślą o nich przygotowany został niezwykle bogaty program animacji. Zwieńczeniem świątecznego pobytu jest kulig z ogniskiem, jeśli tylko pogoda dopisze i nie zabraknie śniegu.

O niezwykłości świąt Bożego Narodzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Spędzając ten czas w hotelu żaden entuzjasta świątecznych tradycji również się nie zawiedzie. 

- Kolacja Wigilijna przygotowana jest w tradycyjny sposób i składa się z 12 potraw oraz bogatego bufetu dań ciepłych i zimnych. Goście zasiadają do kolacji rodzinnie przy swoich stolikach w restauracji pałacu, w 3 połączonych ze sobą salach. Wieczerzy Wigilijnej towarzyszy dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie przy muzycznym akompaniamencie. W trakcie wieczoru wigilijnego przychodzi również  Święty Mikołaj, który rozdaje dzieciom prezenty i wnosi dużą dawkę dobrego humoru - zdradza Marta Żebrowska.

Święta w hotelu cieszą się coraz większą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że właściciele hoteli i pensjonatów pierwsze zapytania o pakiety świąteczne otrzymują nawet we wrześniu. Warto więc się pospieszyć, gdyż pokoje w niektórych miejscach znikają na długo przed pierwszą gwiazdką.

- Myślę, że to co dziś cenimy najbardziej poza wartościami najważniejszymi takimi jak zdrowie czy rodzina, to czas, którego wszystkim brakuje. Zatem zamiast godzinami przygotowywać potrawy w kuchni i sprzątać mieszkanie, większość z nas chce po prostu delektować się wspólnie spędzanymi chwilami – oznajmia dyrektor  Pałacu Hanza.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Warto więc może w tym roku spędzić je inaczej niż zwykle, skupiając się tylko na tym, co najważniejsze. Na byciu razem.