Sińce pod oczami to problem dotyczący wielu osób. Sprawiają, że nasza twarz wygląda na starszą i zmęczoną, wywołując tym samym znaczny dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że cienie nie tylko wpływają na nasz wygląd, ale mogą być objawem różnych schorzeń.

Główne czynniki, które sprzyjają powstawaniu cieni pod oczami to uwarunkowania genetyczne, tryb życia (chroniczne przemęczenie), proces starzenia oraz choroby. Choroby, których mogą być objawem to m.in. schorzenia tarczycy, nerek lub trzustki, a także cukrzycy oraz różnego rodzaju alergii. Gdy już ustalimy przyczynę występowania cieni - pora się ich pozbyć! Zobaczmy zatem, co oferują nam salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. 

Ciekawe rozwiązanie proponuje Instytut Kosmetologii Babiana w Gdańsku. Wykonywane tu zabiegi pielęgnujące przy użyciu urządzenia Bl’ane Eye Sense i Spa Machine wspomagają efekty działania kosmetyków Bl’ane. Niwelują cienie, napinają skórę, spłycają zmarszczki, a także pomagają przy lekkich stanach zapalnych lub alergicznych. Całość obejmuje terapię przeciwzmarszczkową, wtłaczanie substancji odżywczych kosmetyków Bl’ane, delikatny drenaż i masaż, kurację odblokowująca meridiany, kurację przeciw opuchliźnie pod oczami oraz efekt tzw. otwartego oka.

Obok sińców, częstym problemem są także obrzęki, tzw. worki pod oczami. U osób z bardzo wydatnymi poduszeczkami tłuszczowymi w okolicach oczu wykonuje się redukcję tkanki tłuszczowej z powiek górnych i/lub dolnych. Cięcie prowadzi się w naturalnych fałdach, równoległych do brzegów powiek. Można je wykonać standardowym nożem chirurgicznym lub za pomocą techniki cięcia falami radiowymi (np. aparatem Ellmann Surgitron 5 RF - w Sopockiej Fabryce Urody, dr Janusz Zdzitowiecki). Ranę zamyka się delikatnymi szwami. Zabieg trwa około godziny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. 

Skuteczny sposób na walkę z defektami okolic oczu, głównie ze zmarszczkami, zasinieniami i obrzękami ma też renomowana światowa firma kosmetyczna Ericson Laboratorie, która opracowała serię sygnowanych zabiegów na wszystkie partie ciała. Ten na oczy nazywa się Bioptic i wykonamy go w OXO Luxury Spa, mieszczącym się w Mała Anglia Boutique Apartments w Sopocie. Zabieg usuwa oznaki zmęczenia, zasinienia i obrzęki oraz przeciwdziała ich ponownemu powstawaniu. Ma działanie drenujące, przeciwzapalne, usprawnia krążenie krwi w naczyniach i zagęszcza skórę. Działa również liftingująco i przeciwzmarszczkowo. Efekty rewelacyjne! 

Ponad 125 lat historii kosemtyki profesjonalnej ma za sobą francuska firma Académie Scientifique de Beauté. Jej kosmetolodzy opracowali profesjonalne zabiegi, które dają odpowiedź na wszystkie potrzeby skóry - to multisensoryczne rytuały, które zabierają w podróż po świecie piękna i dobrego samopoczucia. Wszystkie zabiegi oparte są na specjalistycznym masażu manualnym. W salonie Petite Perle w Gdańsku wykonamy sygnowany specjalistyczny zabieg na okolice oczu, który spłyca drobne zmarszczki i głębokie linie. Utrzymuje odpowiednie nawilżenie i hamuje zwiotczenie skóry wokół oczu. 

Zabieg składa się z 3 etapów: najpierw na oczy i powieki aplikujemy solidną dozę kremu przeciwzmarszczkowego, następnie wmasowujemy krem odpowiednimi ruchami liftingującymi. Ostatni etap to ponowne nałożenie kremu, aplikacja specjalnych płatków na oczy i nasączenie ich roztworem, który ma za zadanie zwiększać działanie kremu. Po 30 minutach zauważysz, że twoje spojrzenie stało się promienne, odświeżone i pełne życia, a wszystko dzięki prawdziwej bombie witamin!

I na koniec zaglądamy do Instytutu SPA & Wellness Hotelu Haffner w Sopocie, gdzie warto wybrać się na przeciwstarzeniowy zabieg 24. karatowym złotem Soin D’or. Zabieg redukuje głębokość zmarszczek, szczególnie na czole oraz w okolicach oczu i ust, ponadto rozświetla okolice oczu. Pobudza reprodukcję i regenerację komórek. Wspomaga procesy leczenia, migracji i metabolizmu komórek. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, natychmiast napina i intensywnie nawadnia. Chroni przed agresjami środowiskowymi, zwiększa obronność i odporność skóry. Dzięki strukturze molekularnej złota pomaga zwalczać starzenie się komórek, odżywia skórę i tworzy tarczę ochronną przed działaniem czasu i fałszywymi alergenami.