Hity w medycynie estetycznej

SculpSure - nieinwazyjny laser do niszczenia komórek tłuszczowych

Zarówno medycyna estetyczna, jak i kosmetologia zmieniają się bardzo dynamiczne. Gabinety lekarskie i salony kosmetyczne wciąż zaskakują nowymi rozwiązaniami, wśród których pacjentki wybierają te, które sprawdzają się najlepiej. Które zabiegi cieszą się największym powodzeniem i przynoszą najbardziej spektakularne efekty?

Bezpieczne, mało inwazyjnie, a często bezinwazyjne, skuteczne i drogie - zabiegi medycyny estetycznej mogą zdziałać cuda, pod warunkiem, że korzystamy z nich rozsądnie i mamy pełną świadomość efektów, jakie chcemy otrzymać. 

Na początek przyglądamy się bliżej
SculpSure. To pierwszy na świecie nieinwazyjny laser do niszczenia komórek tłuszczowych i  konturowania ciała. Pierwszą kliniką w Polsce w której można wykonać ten rewolucyjny zabieg jest Centrum Medyczne dr Kubik w Gdyni. Urządzenie szybko zdobyło zaufanie i uznanie w USA, kilka tygodni temu zadebiutowało na rynku europejskim. Czy sprawdzi się również w naszym kraju?

Zabieg laserem SculpSure jest dedykowany wszystkim osobom chcącym pozbyć się uporczywego i niechcianego tłuszczyku. Jest to nieinwazyjna lipoliza, ktorą możemy zastosować wszędzie tam, gdzie gromadzi się nadmiar tłuszczu, a w szczególności w takich okolicach jak brzuch, boczki, ramiona, uda czy okolice kolan. Podczas zabiegu, który trwa zaledwie 25 min uzyskuje się smuklejszy wygląd bez konieczności zabiegu chirurgicznego i użycia skalpela jak np. podczas liposukcji - tłumaczy dr Paweł Kubik z Centrum Medycznego dr Kubik w Gdyni.

Warto też wspomnieć, że SculpSure to jedyny laser na świecie, który bez ryzyka bólu, blizn i długiej rekonwalescencji pozwala zredukować tkankę tłuszczową nawet o 24 procent.

Ale własny tłuszcz może okazać się przydatny. We współczesnej medycynie estetycznej, przeszczep tkanki tłuszczowej to jeden z niewielu zabiegów umożliwiających stracenie kilku zbędnych centymetrów na poczet wypełnienia i wymodelowania innego miejsca na ciele. Po odpowiednim przygotowaniu, pobraną tkankę tłuszczową możemy wstrzyknąć w miejsca wymagające korekty i je wymodelować. Zabieg taki wykonuje dr Janusz Zdzitowiecki z Sopockiej Fabryki Urody.

- W miejscu podania tłuszczu tworzą się nowe naczynia krwionośne, co znacznie przyspiesza przemianę materii i wzmaga procesy regeneracyjne. Krótki czas zabiegu i rekonwalescencji, brak blizn i brak ryzyka uszkodzenia innych struktur anatomicznych to ogromne zalety przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa służy też do modelowania piersi, pośladków, łydek,  dzięki zabiegowi pacjent może wygładzić cerę, pozbyć się zapadniętych policzków, bruzd nosowo - wargowych, czy powiększyć usta - mówi dr Janusz Zdzitowiecki.

Zabiegi hi-tech w kosmetologii i medycynie estetycznej właściwie nikogo już nie dziwią. Nowoczesne technologie świetnie sprawdzają się zarówno w walce z niedoskonałościami naszego ciała, jak i z upływającym czasem. A skoro mowa o czasie, to warto przyjrzeć się Med2Contour, jednemu z najbardziej popularnych zabiegów w Quadrille Conference & Spa w Gdyni. Jest to jedyne w Gdyni urządzenie służące do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej i usuwania cellulitu. 

Zabieg likwiduje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej opornej na odchudzanie. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które nakładają się i potęgują w tkance tłuszczowej, wywołując zjawisko kawitacji rozbijające i upłynniające komórki tłuszczowe. Działania Med2Contour idealnie łączą się także z zabiegami endermologii.

Jednym z najbardziej spektakularnych zabiegów odmładzających jest tak zwany „wampirzy lifting” dedykowany pacjentom ceniącym sobie produkty pochodzenia naturalnego. Wykonamy w gdańskiej klinice Clinica Dermatologica. Zabieg przebiega w kilku etapach. Pielęgniarka pobiera próżniowo niewielką ilość krwi (kilka – kilkanaście ml). Drugi etap to laboratoryjna obróbka polegająca na odwirowaniu krwi w celu uzyskania koncentratu osocza bogatopłytkowego. Ostatni etap to podanie osocza techniką klasycznej mezoterapii, tj. licznych wstrzyknięć w wybrane obszary skóry, liniowo wzdłuż zmarszczek lub w postaci maski nakładanej po innych zabiegach medycyny estetycznej. 

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także stymulują procesy regeneracji tkanek i przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. Zabieg stosuje się, gdy występują oznaki starzenia: zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, zmniejszona gęstość skóry, a także gdy chcemy, aby skóra szybciej się regenerowała po innych zabiegach. Zabieg stosowany jest też na łysienie, przerzedzenie włosów.