Wygraną Brytyjczyka Marka Selby’ego, mistrza świata z 2014 roku zakończyła się tegoroczna edycja turnieju snookera Gdynia Open 2016 z cyklu European Tour. W finale były mistrz świata pokonał swojego rodaka Martina Goulda 4:1. Angielski snookerzysta za zwycięstwo w turnieju otrzymał nagrodę w wysokości 25 tysięcy euro. 

Decydujące starcie lepiej rozpoczął uwielbiany przez gdyńską publiczność Gould, który po wyrównanym frejmie wyszedł na prowadzenie 1-0, ale później do głosu doszedł już faworyzowany Selby.

- Miło jest odnieść zwycięstwo. Miałem podczas tego turnieju trochę szczęścia i powinienem był odpaść w trzeciej rundzie z Luką Brecelem, kiedy to przegrywałem już 0-3. Ostatecznie jednak udało się odwrócić losy tamtego meczu. Teraz podejdę do kolejnych zawodów z dużo większą pewnością siebie – podsumował najlepszy zawodnik Gdynia Open 2016.

W trwającej od wtorku rywalizacji udział wzięło ponad 250 zawodników z całego świata. Największy w Polsce turniej snookera odbył się w Gdynia Arenie po raz 4 z rzędu. W tym roku do turniejowych rozgrywek Gdynia Open zapisało się aż 254 zawodników, w tym 101 profesjonalistów i 153 amatorów. Wśród zapisanych nie zabrakło wielkich gwiazd światowego snookera, m.in. 8 zdobywców tytułu mistrza świata.