Kulturystyczne zawody Kevin Levrone Pro Classic, Debiuty Kulturystyczne, Cross Baltic Challenge, MMA, strongman, armwrestling, maratony fitness, warsztaty, pokazy, spotkania z gwiazdami i targi – takie atrakcje czekały na gości i uczestników Fit Festivalu. Ten największy w Polsce festiwal zdrowia, urody, sportu i zdrowego stylu życia odbył się w Amber Expo w Gdańsku. 

Najwięcej emocji towarzyszyło gali Levrone Pro Classic - to pierwsze zawody kulturystyczne profesjonalistów federacji IFBB Pro organizowane w Polsce, sygnowane nazwiskiem legendy kulturystyki - Kevina Levrone. Na scenie zaprezentowały się gwiazdy światowej kulturystyki znane ze scen Mr. Olympia czy Arnold Classic. 

Zawody wygrał Amerykanin Cedric McMillan, a galę poprowadził Shawn Ray, trzynastokrotny uczestnik Mr.Olimpia – najbardziej prestiżowych zawodów kulturystycznych na świecie. Sędziowie ogłaszając werdykt brali pod uwagę trzy aspekty: separacja mięśni, wielkość umięśnienia, symetria i proporcje ciała. Przygotowanie do tego typu zawodów wymaga tysięcy godzin intensywnych treningów siłowych, gorliwego przestrzegania rygorystycznej diety oraz dokładnej analizy postępów.

Kilkaset zawodniczek i zawodników wystartowało w zawodach „Debiuty w kulturystyce i fitness”. Była to rywalizacja przedstawicieli bikini fitness, męskiej i damskiej sylwetki, a także ośmiu kategorii kulturystyki mężczyzn. Na Fit Festival nie mogło zabraknąć dynamicznie rozwijającego się CrossFitu. Do startu w zawodach Cross Baltic Challenge zgłosiło się ponad 300 osób. Organizatorzy przygotowali dla nich takie konkurencje, jak skoki, biegi, przysiady, podciąganie, burpees, dźwiganie sztangi i wiele innych. 

Wielką popularnością cieszyła się część targowa, na której prezentowali się producenci sprzętu sportowego, odżywek i suplementów. Strzałem w 10 była również Konwencja Fitness, czyli dwudniowe treningi prowadzone przez czołowych polskich trenerów personalnych i instruktorów fitness zrzeszonych w Fitness Authority School.