Sobota, 16 kwietnia, w Centrum Handlowym Klif upłynęła pod znakiem światowych inspiracji. W ramach wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 - Spring 2016” odbyło się spotkanie z znanymi ilustratorkami mody, Hellen Bullock oraz Annabel Briens.

Trwająca od 1 kwietnia wystawa „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016” od ponad dwóch tygodni jest odwiedzana przez mieszkańców Trójmiasta. Klienci, którzy w sobotę, 16 kwietnia zjawili się w Klifie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w wyjątkowym na skalę ogólnopolską spotkaniu ze światowej sławy ilustratorkami mody. Hellen Bullock oraz Annabel Briens to znane i cenione autorki limitowanych szkiców, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o wspomnianej wystawie. Łączące w sobie elementy sztuki i mody rysunki, zebrane
w jednym miejscu i przygotowane przez mistrzów
w swoim fachu, są nie lada gratką nie tylko dla koneserów designu, ale także dla wszystkich, którzy cenią grafikę użytkową lub po prostu są fanami pięknych ilustracji. Sobota ,16 kwietnia, była doskonałą okazją, by na żywo przekonać się o kunszcie i niezwykłym talencie artystów, którzy na co dzień współpracują z największymi domami mody i światowymi projektantami.

Przypomnijmy - Helen Bullock jest ilustratorką modową i projektantką tkanin pracującą w Londynie. Studiowała na wydziale ilustracji mody uczelni Central St. Martins. Już od czasów studenckich jest stałą bywalczynią London Fashion Week, ilustrując pokazy mody dla magazynów takich jak AnOTher, A Magazine czy SHOWstudio. Wykłada też na kilku uczelniach. Obecnie tworzy dla najlepszych marek odzieżowych i wydawnictw modowych, takich jak np.: Ralph Lauren, PHoebe English, Liberty, Louis Vuitton, Anthropolgie, Sunday Times Style Magazine.

Annabel Briens pochodzi z Francji. Zainspirowana twórcami Szkoły Paryskiej przygodę z malarstwem rozpoczęła już w wieku 15 lat. Jej obecne prace wykonywane głównie na zlecenie luksusowych marek modowych, charakteryzuje prosta, elegancka kreska. Do klientów artystki należą m.in.: Absolute Magazine, Brigitte Magazine, Clés Magazine, Carlin International, Creativity Magazine, Designer Digest, Editions Grasset & Fasquelle, Grazia, Editons Hatier, Jacadi, Editions Lattès, Editions Odile Jacob, Galeries Lafayette, Lancôme, Grazia, J'N'C' mag, Illusive 2 et 3, Le Mont Saint Michel, Nico Magazine, Paper Jam, Paris Match, Psychologies Magazine, Undiz, Sephora, TEDxWomen, Télérama. Annabel jest także uznaną portrecistką gwiazd
i inspirujących nieznanych twarzy.