Przybytek i Kołodziński triumfują

Max Radke

Wyścig nocny

Paweł Bielecki

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński wygrali regaty 49er Grand Prix Gdynia. Trójmiejska załoga obroniła tytuł wywalczony przed rokiem nie dając rywalom żadnych szans. Atrakcją regat był nocny wyścig Energa Night Race.

Przybytek i Kołodziński mieli ułatwione zadanie, bo na starcie zabrakło ich najgroźniejszych rywali, załogi Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Na drugim miejscu zawody ukończyła załoga kadry narodowej juniorów żeglująca na jachcie Lotto, Dominik Buksak i Grzegorz Goździk. Mimo, że bardzo często naciskali oni na liderów, a wręcz czasem byli w stanie ich pokonać, to w klasyfikacji generalnej ulegli im zdecydowanie.

- Mimo, że wygraliśmy z dużą przewagą punktową, to na wodzie nie wyglądało to tak łatwo. Wiatr był bardzo słaby i zmienny, prowadzenie zmieniało się przez cały czas. Myślę, że o naszym zwycięstwie zadecydowało nasze większe doświadczenie - powiedział po wyścigach Łukasz Przybytek
Na trzecim miejscu zawody ukończyli żeglujący na jachcie CH Klif Przemysław Filipowicz i Cezariusz Piórczyk. Niewątpliwą atrakcją imprezy, obserwowaną przez liczną publiczność, był nocny wyścig Energa Night Race. Pięknie oświetlone żagle wspaniale prezentowały się na wodzie. Wyścig ten zakończył się również zwycięstwem Przybytka i Kołodzińskiego.

Przy okazji niedzielnych wyścigów klasy 49er, na tej samej trasie odbyła się II runda Biznes Ligi Żeglarskiej. W rywalizacji firm odbyło się pięć wyścigów, a zwycięstwo ważyło się do ostatnich metrów finałowego biegu. Ostatecznie zwyciężyła załoga ECDF Sailing Team w składzie Mariusz Kłobucki, Artur Kłobucki, Filip Wójcikiewicz oraz Jakub Gotowicki. Drugie miejsce zajęła załoga Corleonis, a trzecie zespół Sosnowski. Kolejne pozycje przypadły odpowiednio Dobrym Jachtom, Gwieździe Morza oraz Eurocast.