Ostatni akord Ford Kite Cup

Łukasz Nazdraczew/Eureka

Wspaniała pogoda, świetne warunki wiatrowe, niezwykle wysoki poziom i duża frekwencja - tegoroczna edycja Ford Kite Cup była z pewnością jedną z najbardziej udanych w 10-letniej historii pucharu. Finałowe zawody odbyły się w Jastarni.

Najbardziej widowiskową kategorię freestyle mężczyzn wygrał będący w wyśmienitej formie Posito Martinez. Przy wietrze dochodzącym do 22 węzłów Posito bezlitośnie punktował kolejnych rywali trikami takimi jak: „belair pass”, „317”, „blind judge 5”. Finałowym rywalem Posito był Marek Rowiński, a trzecie miejsce wywalczył Victor Borsuk. W kategorii kobiet tradycyjnie już zwyciężyła aktualna mistrzyni świata Karolina Winkowska, która w finale pokonała Katarzynę Lange.

Kolejną z rozegranych konkurencji były mistrzostwa Polski w kategorii Formuła Kite. W tej konkurencji udało się rozegrać 8 pasjonujących wyścigów przy wietrze od 7 do 17 węzłów, a walkę o zwycięstwo toczyli między sobą brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Błażej Ożóg i Maks Żakowski. Zadecydował ostatni wyścig, w którym o kilka metrów lepszy był Żakowski. Tym zwycięstwem zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski i triumf w klasyfikacji Pucharu  Polski. W kategorii Kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Agnieszka Grzymska.