Moc atrakcji w Ciekocinku

Michał Kaźmierczak

materiały prasowe

Ponad 400 koni, w tym ponad 250 z zagranicy i przeszło 160 zawodników z 26 krajów i 6 kontynentów - tak w liczbach wyglądają zawody Baltica Equestrian Tour, które zostały rozegrane w Stadninie Koni Ciekocinko. Fantastyczny poziom sportowy zawodów oraz cały szereg imprez towarzyszących w połączeniu z magicznym klimatem całego kompleksu Pałacu Ciekocinko sprawiają, że z roku na rok impreza ta zdobywa sobie coraz mocniejszą pozycję w światowym sporcie jeździeckim. 

Zawody Baltica Tour miały kilkoro bohaterów. Niemiec Marc Bettinger z pewnością i precyzją, regularnie zwyciężał w konkursach Złotej Rundy, wywożąc z Ciekocinka swoje zasłużone i zdobyte w czystej, sportowej walce puchary. Wiele sukcesów podczas letniej Baltici odniósł też team belgijskiego szkoleniowca Lievena Devosa, którego podopieczni w rozegranych konkursach 4 krotnie zajmowali pierwsze miejsce. 

Rzutem na taśmę zgłosił swój udział w zawodach reprezentant Syrii Amre Hamcho – i jak celny był to rzut, mogliśmy się przekonać wszyscy już w ostatnią niedzielę, gdy po zwycięstwie w Grand Prix Baltica Summer Tour pod Patronatem Ministra Rolnictwa o Puchar Mercedesa,  nad parkurem rozbrzmiał hymn tego kraju,  a na maszt wciągnięto syryjską flagę. 

Do najbardziej aktywnych i pracowitych podczas zakończonych właśnie zawodów zaliczyć należy reprezentującą Szwajcarię Clarissę Crotta, która do Ciekocinka przywiozła aż 14 koni, czy też reprezentującego Belgię Perry Gerryl’a ze stawką 11 koni. Polskim akcentem było drugie miejsce Maksymiliana Wechty w konkursie Grand Prix Baltica Summer Tour. Wechta wygrał natomiast GP Srebrnej Rundy oraz IV etap Grand Prix Wolnej Polski. 

Poza parkurami życie toczyło się intensywnie i ekskluzywnie, zarówno dzięki bogatej ofercie gastronomicznej hotelu Pałac Ciekocinko, strefie Watch & Relax przy Riders Club pod patronatem Veuve & Clicquot, czy nocnym Riders Party. Jednym z głównych sponsorów zawodów był Mercedes-Benz Polska, a przedstawicielem koncernu podczas Baltica Tour już  po raz trzeci został dealer Mercedes-Benz Witman z Gdańska. Motoryzacyjnym hitem był przedpremierowy pokaz najnowszego Mercedesa GLE Coupe. 

Usatysfakcjonowani, ale też oczarowani, byli wszyscy wielbiciele talentu Włodka Pawlika, który z wielką charyzmą zagrał wspaniały koncert w pałacowej restauracji 1906 Gourmet. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać, zarówno kompozycji z wyróżnionej statuetką Grammy płyty „Night in Calisia”, ale również utworów starszych, inspirowanych muzyką filmową Złotej Ery Hollywood, czy kompozycji, którą Mistrz skomponował w wieku lat…15tu!