18 dołków w wyczerpującym upale mieli do pokonania zawodnicy biorący udział w turnieju Deutsche Bank Polish Masters. Turniej rozegrany został na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach, a najlepsi wywalczyli awans do wielkiego finału, który odbędzie się w dn. 18-20 września na First Warsaw Golf & Country Club.

Turniej na Sierra GC był piątą eliminacją największego cyklu amatorskiego w Polsce. Rywalizacja trwa już od maja i jest rozgrywana na najbardziej prestiżowych krajowych polach golfowych. Najlepszych 18 zawodników turnieju finałowego zostanie zaproszonych na światowy finał, zaplanowany w ośrodku Penha Longa w Portugalii w pierwszej połowie 2016 roku. 

Rywalizacja w cyklu Deutsche Bank Polish Masters odbywa się w formacie strokeplay netto i podzielona jest na pięć grup handicapowych. Na polu w Pętkowicach najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w najsilniejszej grupie zawodników mogących pochwalić się handicapem od 0 do 10. Po 18 dołkach Dariusz Koss, Michał Poniż i Jarosław Szwarc mieli identyczny wynik netto 73 uderzeń. O zwycięstwie Kossa nad Michałem Poniżem zadecydowała reguła countback, czyli lepszy wynik na ostatnim dołku. 

W grupie HCP 10,1-15 emocje były w rywalizacji o miejsce drugie i tutaj też reguła countback premiowała Marcina Gniazdowskiego przed Dariuszem Bobińskim. Obaj jednak musieli uznać wyższość Andrzeja Lipińskiego, który zakończył rywalizację z wynikiem 71 uderzeń. Dobrze spisał się także Maciej Wawrzkiewicz startujący w grupie HCP 15,1-20. Zakończył on rywalizację z wynikiem 67 uderzeń netto. Grupę HCP 20,1-25 wygrał Jerzy Czuczman, a HCP 25,1-36 Joanna Łukaszewicz.