Golf i podróże

Max Radke
Dorota Kozakiewicz - Lejderman

10-lecie istnienia obchodzi w tym roku Travel & Action, pionier turystyki golfowej w Polsce. Z tej okazji na polu Sierra Golf Club odbył się jubaileuszowy turniej, w którym udział wzięło 70 zawodników i zawodniczek. 

Wszyscy rywalizowali w trzech kategoriach: Strokeplay Brutto, Stableford Netto Men oraz Stableford Netto Woman. Dodatkowo na każdym z 18 dołku rozegrane zostały konkursy dodatkowe: longest drive, nearest to the pin, nearest to the line czy nearest to the circle. Razem z zawodnikami pojawiło się wiele osób towarzyszących, dla których została zorganizowana Akademia Golfa z konkursami.

Głównymi nagrodami w rywalizacji były wycieczki do najlepszych kurortów golfowych świata m.in. w Portugalii, na Gran Canarii, Maderze, Cyprze oraz sprzęt marki Jucad i akcesoria Chervo. W kategorii Strokeplay Brutto zwyciężył Jarosław Szwarc przed Bogdanem Szpilmanem. W kategorii Stableford Netto na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Dudek, a tuż za nim rywalizację ukończył Robert Kafar, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Geritz, a druga była Anna Pytkowska.