CrossFit na plaży

Matylda Promień
JAN GÓRCZAK

Blisko 60 zawodników z całej Polski wzięło udział w szóstej już edycji zawodów 3City Cross Games. W letniej strefie SummerBox CrossFit Trójmiasto trenerzy tego sopockiego klubu przygotowali szereg konkurencji o różnym stopniu trudności. 

Po raz pierwszy w historii zawodnicy mogli się zmierzyć w jednej kategorii Open dla każdej płci. Dało to możliwość bezpośredniej rywalizacji osób zarówno silnych, dynamicznych i wytrzymałych w tych samych konkurencjach, gdzie wszystkie te cechy miały kluczowe znaczenie. 

Zawodnicy przywykli już, że CrossFit w trójmiejskim wydaniu jest jednym z najtrudniejszych w Polsce, więc i tym razem nie było taryfy ulgowej. Wykorzystane zostały w pełni atrakcje Sopotu, takie jak park, plaża i woda. Zadania były zróżnicowane, a poziom sportowy bardzo wysoki. Wielu zawodników odkryło próg swoich możliwości, wielu ten próg przekroczyło. 

Każdy trening może się składać z różnych ćwiczeń o zmiennym stopniu intensywności i ilości powtórzeń, co pozwala na zaangażowanie w trakcie ćwiczeń jak największej ilości mięśni i polepszenie koordynacji ruchowej. Crossfit jest treningiem, którego efektem jest szybka poprawa kondycji i siły, a ceną nierzadko krew i łzy. 

Szybka poprawa kondycji to nie jedyna zaleta crossfitu, kolejną jest różnorodność. Trening opiera się na wielu różnych z pozoru nie związanych ze sobą dyscyplinach, jak chociażby podnoszenie ciężarów i lekkoatletyka. Dzięki temu jest niezwykle wszechstronny.