30 tysięcy złotych - tyle wynosiła pula nagród w tenisowych, nieoficjalnych mistrzostwach Pomorza Premium Motors Tennis Cup zorganizowanych przez Gdańskie Centrum Tenisa Don Balon. Na kortach AZS Gdańsk we Wrzeszczu, w pięciu kategoriach wiekowych, rywalizowali tylko amatorzy. 

74 zawodników, 88 pojedynków, 180 setów, 8 kortów, 264 zużyte piłki, 3 dni rywalizacji i 30 tys. złotych w nagrodach - tak w liczbach wyglądał turniej. Turniej doskonale zorganizowany, i mimo że amatorski, to cieszący się zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale i sponsorów. Widać, że głód tenisa na wysokim poziomie w Trójmieście jest odczuwalny. 

Podczas turnieju była możliwość testowania luksusowych aut dostarczonych przez Premium Motors, a także skorzystania z bezpłatnych porad fizjoterapeutycznych i masaży wykonywanych przez masażystów z AWFIS Gdańsk. Nie zabrakło także wieczornych imprez towarzyszących, oraz licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Noble Bank, Ziaja, Premium Motors, Neodental, czy Mercury Posejdon.

Zwycięzcy: Tomasz Moczek (kat. Open), Wojciech Nowak (kat. +35), Tomasz Matuszelański (kat. +50), Marcin Ignatowski i Robert Marszałek (debel), Oleg Vaneev (kat. Noble Bank Concierge). Kolejna edycja turnieju już za rok.