Patryk Wojciechowski spring/summer 2016

Krzysztof Nowosielski

Patryk Wojciechowski to zdobywca drugiego miejsca w drugiej edycji programu Project Runway. Pochodzi z Gdyni, od trzech lat studiuje w Łodzi w pracowni projektowania ubioru prof. Małgorzaty Czudak i Michała Szulca. Jest laureatem konkursu „Łódź łowi talenty”, gdzie w 2013 roku po raz pierwszy prezentował swoją kolekcję. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami. 

Aktualnie Patryk pracuje nad kolejną kolekcją na sezon wiosna/lato 2016 inspirowaną Dalekim Wschodem. Prestiż jako pierwszy w Polsce pokazuje wstępne na razie efekty tej pracy. 

- Zawarłem w niej militarne elementy zapożyczone z mundurów elitarnych sił wojskowych na Tajwanie. Dość ważnym bodźcem estetycznym było dla mnie odkrycie współczesnych drzeworytów japońskiego artysty Ray’a Morimury. Oprócz graficzności, rytmu i kolorystyki fascynuje mnie w tych grafikach niezwykła perspektywa, np. świat widziany z lotu ptaka. Myślę, że fascynacja ta będzie wyraźnie widoczna w kolekcji, przede wszystkim poprzez spokojny klimat i stonowaną kolorystykę opartą głównie na czerni i bieli z akcentami czystego koloru. Oprócz tego na tkaninach pojawi się dużo różnorodnych faktur, a w formach wiele nieoczywistych rozwiązań - mówi Prestiżowi Patryk Wojciechowski.