W poszukiwaniu sensu i motywacji

Krzysztof Nowosielski

O tym jak pasja przekłada się na motywację w biznesie i w życiu prywatnym opowiadał Mateusz Kusznierewicz podczas warsztatu rozwojowego w Olivia Business Centre. Warsztaty to trójmiejski etap cyklu „Znajdź Sens”, tegorocznej akcji charytatywnej fundacji Między Niebem a Ziemią. 

Efektem akcji będzie książka - relacja z warsztatów, zawierająca wywiady, felietony, myśli i przepisy osób, które prowadziły każdy warsztat, a na koniec roku Fundacja – tradycyjnie już - zorganizuje aukcje charytatywne. Fundacja Między Niebem a Ziemią założona została 4 lata temu przez radcę prawnego mec. Sylwię Zarzycką. Jej celem jest pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. 

Mateusz Kusznierewicz opowiadał o drodze do swoich sukcesów, ale i o porażkach, o wyciąganiu wniosków z błędów i porażek i przekuwaniu ich na sukces, o tym co ważne i dlaczego w naszym życiu tak ważna jest rodzina, przyjaciele, praca i ciągłe stawianie sobie kolejnych celów, wyzwań i ich realizacja. Po wykładzie odbył się rejs z Mateuszem Kusznierewiczem po Zatoce Gdańskiej, a wieczorem uczestników warsztatów ugościła restauracja Morska w Sopocie. 

Dochód z warsztatów przeznaczony zostanie na leczenie ośmioletniego Pawełka z Gdańska, chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu SMA 1. To nieuleczalna i śmiertelna choroba, która zaatakowała wszystkie mięśnie szkieletowe chłopczyka. Pawełek jest bezwładny, ale w pełni świadomy, myśli, interesuje się wieloma rzeczami i uczy jak każde zdrowe dziecko. Rozumie każde pytanie ale ciężko mu wyrazić swoje potrzeby. Do dyspozycji ma tylko oczka - to jedyna część ciała, którą może poruszać. 

Z historią Pawełka i innych dzieci objętych pomocą Fundacji Między Niebem a Ziemią można się zapoznać na stronie
www.miedzyniebemaziemia.pl