Mercedes i golf

Mercedes G63 AMG

Krzysztof Nowosielski

Za nami jedenasta edycja turnieju Mercedes Trophy. W Sierra Golf Club w Pętkowicach spotkało się ponad 100 golfistek i golfistów, aby powalczyć o jedno z trzech miejsc w polskim teamie, który w październiku pojedzie na finał do Stuttgartu. 

W tym roku polską drużynę będą reprezentować: Renata Cebula - Jawińska, Krzysztof Okrągły i Piotr Mondalski. Finał już na początku października w Stuttgarcie. Organizatorem eventu była marka Mercedenz-Benz Polska. Wsparcia przy organizacji imprezy udzielili lokalni dealerzy. 

Turniejowi MercedesTrophy towarzyszył ogromny upał, ale nawet on nie pozbawił uczestników motywacji. Dodatkowym, corocznym zwyczajem jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Zebrane podczas turnieju fundusze zostaną przekazane Fundacji Mam Marzenie. 

MercedesTrophy to oprócz turnieju golfowego także samochody tej luksusowej niemieckiej marki. Tegoroczną niespodzianką była prezentacja nowości w ofercie Mercedesa – modelu GLE Coupe. Jest to połączenie SUV’a i auta sportowego. Kolejną nowiną i zaskoczeniem okazał się model Marco Polo, który jest niezwykłym samochodem kempingowym. Auto jest w stanie pomieścić 4 osoby dorosłe umożliwiając im także wygodne spanie w swoim komfortowym wnętrzu. Ponadto ogromnym udogodnieniem jest kuchenka, zlew oraz lodówka.

Niewątpliwymi gwiazdami okazały się aż 3 modele Klasy G 63 AMG, które zostały sprowadzone ze Stuttgartu na turniej MercedesTrophy. Dwa spośród zeprezentowanych modeli pochodziły z limitowanej edycji Crazy Colors. Największe wrażenie robi fakt, że od ponad 30 lat ten model Mercedesa jest produkowany w prawie niezmienionej formie. Atrakcją dla gości były jazdy testowe modelami Mercedesa, m.in. E500 oraz SL500.