Łapiąc wiatr w żagle

Michał Stankiewicz, sternik w załodze Magazynu Prestiż

Marta Dębska

Piąte miejsce zajęła załoga magazynu Prestiż w drugiej eliminacji Biznes Ligi Żeglarskiej. Wygrała ekipa trojmiasto.pl. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej plasuje się STBU Sailing Team. 

Wodróżnieniu od pierwszej rundy, teraz na wodzie wiał dość słaby wiatr, co nie znaczy, że emocji nie brakowało. 

- Ścigaliśmy na jachtach Delphia24 One Design - szybkich i zwinnych łódkach regatowych. W stawce 6 zespołów bardzo dobrze radziliśmy sobie na starcie, ale w trakcie dystansu, gdy trzeba było postawić genakera, niestety traciliśmy. Na pocieszenie dodam tylko, że nasza załoga złożona jest z samych amatorów, tak zwanych niedzielnych żeglarzy, a w innych ekipach nie brakuje prawdziwych zawodowców. Najważniejsza jest jednak zabawa, z każdym wyścigiem i treningiem nabieramy doświadczenia i w kolejnych rundach powinno być coraz lepiej - mówi Jakub Jakubowski, redaktor naczelny magazynu Prestiż. 

Regaty wygrała załoga portalu trojmiasto.pl, która po słabszym pierwszym wyścigu później pływała bezbłędnie. Drugie miejsce przypadło załodze Dobrych Jachtów, a trzecie STBU Sailing Team. Tuż za podium finiszowała załoga ArgoCard, a na ostatnim miejscu ukończyli regaty Przyjaciele GSC Yachting. 

Biznes Liga Żeglarska organizowana jest przez GSC Yachting oraz Yacht Club Sopot. To nowy koncept skierowany do firm i instytucji będący nie tylko cyklem regat, ale też szkoleń prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.biznesligazeglarska.pl oraz na profilu facebook GSC Yachting. Partnerami wydarzenia są: Delphia Yachts Kot, Promarina Sopot, Garmin.