Baśniowy świat Quadrille

Podczas otwarcia gościom towarzyszyli bohaterowie Alicji z Krainy Czarów

Krzysztof Nowosielski

Piękny, spektakularny, wyjątkowy, magiczny.... takie przymiotniki można mnożyć opisując hotel Quadrille Conference & SPA w Gdyni Orłowie. Przekonaliśmy się o tym podczas uroczystego otwarcia kompleksu. To było wejście w baśniowy świat Alicji z Krainy Czarów.

XVIII-wieczny zespół pałacowo - parkowy przy ul. Folwarcznej w Orłowie, niegdyś posiadłość rodziny von Krockow, a jeszcze do niedawna I LO w Gdyni, zmienił się nie do poznania. To z pewnością jeden z najpiękniejszych w Polsce, a może i w Europie hoteli butikowych z fantastycznym SPA i wyjątkową restauracją Biały Królik, w której niepodzielnie rządzi szef kuchni Mariusz Popielarz. Jego specjalnością są potrawy charakterystyczne dla kuchni Kaszub, Żuław i Mierzei. 

Stylistyka Quadrille w klimacie „Alicji z Krainy Czarów” faktycznie przenosi nas w wyjątkowy świat. Nazwa restauracji nawiązuje do postaci przewodnika Alicji po baśniowym świecie. Zachwyt wzbudza niezwykły hol wejściowy, w którym pełno jest odniesień do książki Lewisa Carrolla. Czarno-biała posadzka ma się kojarzyć nam z partią szachów rozgrywaną przez bohaterów opowieści. Dzieła dopełniają lustra i wzory dające wrażenie zaburzenia percepcji. Wisienką na torcie są wyjątkowe apartamenty. Jest ich 12, każdy inspirowany inną częścią powieści. Pałac otoczony jest dwuhektarowym, urokliwym parkiem ze starodrzewem.