IDEA to nowe osiedle mieszkaniowe realizowane przez dewelopera EURO STYL w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu funkcjonowały Międzynarodowe Targi Gdańskie. Ten liczący ponad 4 hektary teren, położony u zbiegu ulic Droszyńskiego, Śląskiej i Beniowskiego zagospodarowany będzie budynkami, w których łącznie znajdzie się ponad 500 mieszkań.

Twórcy IDEI postawili sobie ambitny cel – stworzenie osiedla innego niż wszystkie. Poza wyjątkowo dużą przestrzenią publiczną dostępną nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób mieszkających po sąsiedzku (osiedle nie będzie ogrodzone), IDEĘ wyróżniać będzie wypełnienie tej przestrzeni oraz części wspólnych budynków elementami sztuki.

Artystką zaangażowaną do współprojektowania pierwszego budynku realizowanego w ramach tej inwestycji, jest Dorota Krzyżanowska, malarka specjalizująca się w malarstwie sztalugowym, wodnym, rysunku i innych technikach, w tym technikach multimedialnych. Podobnie jak mama malarki – Stefania Andrykiewicz-Krzyżanowska - artystka uprawia malarstwo abstrakcjonistyczne wyróżniające się zastosowaniem intensywnych, niezwykle energetycznych barw.

Fragmenty obrazów Doroty Krzyżanowskiej, które zostały przez nią zdigitalizowane z wykorzystaniem autorskiej techniki, znajdą się zarówno na elewacji (przy strefie wejść), jak i w przestrzeniach wspólnych wewnątrz budynku. Łącznie pod ekspozycję prac artystki przygotowano około 85 m2 powierzchni, z czego większość znajdzie się w częściach wspólnych budynku. 

Efekty prac projektantów i artystki będzie można zobaczyć już w I kwartale 2017 roku – taki jest planowany termin ukończenia pierwszego z kilkunastu budynków planowanych na terenie inwestycji.

 

 

Ideą przyświecającą twórcom osiedla było stworzenie przestrzeni zachęcającej do wspólnego spędzania czasu, przestrzeni, która łączy i ma szansę stać się sercem dzielnicy. Centralnym miejscem IDEI będzie ciąg pieszo-rowerowy zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury -  m.in. fontanną, placem zabaw oraz wiatą z punktem serwisowym dla rowerów. Wokół tej przestrzeni powstaną również lokale usługowe i kawiarnia.

Obecnie w ofercie znajdują się komfortowe i funkcjonalne mieszkania umiejscowione w siedmiokondygnacyjnym budynku B1. 

Wśród nich dominują lokale 2- i 3-pokojowe, liczące odpowiednio od 41 do 48 i od 59 do 69 m2. Ponadto w budynku znajdzie się także kilka mieszkań czteropokojowych o powierzchniach dochodzących do 92 mkw. Ceny rozpoczynają się od 6200 zł za m2. Więcej informacji na temat inwestycji znaleźć można na stronie dewelopera: www.eurostyl.com.pl.