Kreatywna przestrzeń dla biznesu

Joanna Roszkowska, We Love Photo

Wsparcie z zakresu finansowania pomysłu, rozwoju na rynkach międzynarodowych, edukacji, obsługi administracyjnej, a także miejsce prowadzenia biznesu i kontakty biznesowe - na to mogą liczyć małe i średnie firmy, które ulokują swoją działalność w przestrzeni O4 w Olivia Business Centre. O4 oferuje przede wszystkim miejsce do prowadzenia biznesu, ale ma być również platformą spotkań i ekosystemem biznesu, który koncentruje i scala ludzi tworzących innowacyjną przedsiębiorczość z całego Trójmiasta.

O4 jest pomysłem wizjonerskim i wyjątkowym w skali kraju oferującym unikalne wartości dla firm i projektów biznesowych na różnych etapach rozwoju. W strefie O4, podobnie jak w całym kompleksie OBC, działają zarówno małe i średnie firmy, jak i mocno rozwijające się przedsiębiorstwa śmiało poczynające sobie na rynkach międzynarodowych. To swoista wartość dodana, szczególnie dla firm dopiero się rozwijających. Nic tak bowiem nie stymuluje do rozwoju swojego biznesu jak obserwacja tych, którym już się udało. Nie tylko obserwacja, ale też bezpośredni kontakt, możliwość uzyskania porady, wsparcia, a często nawet pozyskania kapitału na rozwój swojego biznesu charakteryzującego się dużym potencjałem. 

„Jako Olivia Business Centre oferujemy realne partnerstwo w wymiarze międzynarodowym. Jeśli firma ma potencjał, aby rozwijać się również na zagranicznych rynkach, to my kontaktujemy ją z naszymi partnerami zagranicznymi oferującymi pozyskanie kapitału i mentoring biznesowy” - Marta Moksa, dyrektor zarządzający projektu O4.

Przestrzeń O4 znajduje się na parterze i pierwszym piętrze w budynku Olivia Four. Na parterze znajduje się multimedialne centrum konferencyjne, a na pierwszym piętrze mieszczą się rożnej wielkości powierzchnie biurowe, przestrzeń coworkingowa i część socjalna. Osoby i firmy, które tutaj zdecydują się na ulokowanie swojej działalności mogą liczyć na pomoc w nawiązywaniu relacji oraz współpracy w wymiarze lokalnym, krajowym i zagranicznym, m.in. przy tworzeniu nowych firm i biznesów, nowych szans rozwoju dla biznesów już działających, wymiany doświadczeń, poszukiwania finansowania, współpracy nauki z biznesem, edukacji oraz rozwoju sztuki i designu.

„Projekt O4 doskonale wpisuje się w filozofię działania Olivia Business Centre, które jest czymś więcej niż tylko kompleksem biurowym. U nas koncentruje się życie gospodarcze Pomorza, tutaj rodzą się idee, pomysły, inicjatywy gospodarcze. Zależy nam na rozwijaniu relacji biznesowych. To dzieje się w naszym Olivia Sky Club mieszczącym się na 12 piętrze Olivia Tower, gdzie cyklicznie organizujemy konferencje tematyczne i spotkania ze światowej sławy ekspertami. Przestrzeń O4 ma być kolejnym miejscem służącym rozwojowi przedsiębiorczości i innowacji, a także miejscem biznesowego networkingu” - mówi Monika Bogdanowicz, Communications & Community Manager Olivia Business Centre. 

Networkingowi i integracji sprzyjają wydarzenia, które odbywają się w strefie O4. To m.in. 3camp, czyli konferencje dedykowane developerom i miłośnikom programowania i nowych technologii, InfoShare Academy, czyli innowacyjny program dedykowany przyszłym programistom, szkolenia i warsztaty Thinking Zone i wiele innych. W połączeniu z ofertą wydarzeń, szkoleń i konferencji organizowanych w innych przestrzeniach Olivia Business Centre, tworzy niezwykle interesującą platformę wymiany myśli, kontaktów i stwarza dogodne warunki do rozwoju przedsiębiorstwa.