Pierwszy krok do piękna
Zabiegi medycyny estetycznej, choć dają natychmiastowe rezultaty, to jednak nie pozostają obojętne dla naszej skóry. Niezbędne jest więc odpowiednie przygotowanie się do tego typu ingerencji w nasze ciało. Zatem, zanim zapiszemy się na wizytę do gabinetu lekarskiego, warto wybrać się do... gabinetu kosmetycznego!
Dzięki profesjonalnej opiece kosmetologa możemy mieć pewność, że nasza skóra zachowa naturalną barierę ochronną, a po zabiegu szybciej też się zregeneruje.
– W naszej klinice stosujemy różnego rodzaju preparaty łagodzące i maski odżywcze. Podczas przeprowadzania zabiegów takich, jak np. mezoterapia, warto wykorzystać otwarte kanaliki w skórze, aby podać więcej dobroczynnych substancji, poprzez serum, czy maskę – tłumaczy Dagmara Rembiszewska z gdyńskiej kliniki New Skin Clinic. – Często zabiegi kosmetyczne są wręcz niezbędnym dopełnieniem kuracji lekarskich. U osób ze skórą trądzikową połączenie pracy lekarza i kosmetologa daje najlepsze rezultaty – dodaje kosmetolog.
O skórę, którą chcemy poddać medycznym procedurom musimy przede wszystkim odpowiednio zadbać.
– W dużej mierze sukces zabiegu chirurgii plastycznej zależy od kosmetycznego przygotowania skóry oraz prawidłowej i systematycznej pielęgnacji po jego przeprowadzeniu. Dlatego też proponujemy preparaty pielęgnacyjne przyczyniające się nawet do remodelingu na poziomie warstwy siateczkowej skóry właściwej – mówi Katarzyna Romczyk z firmy KLAPP COSMETICS.
Doskonałym przykładem współpracy kosmetologii z medycyną jest popularny zabieg wypełnienia zmarszczek, bruzd i ust kwasem hialuronowy. Ponieważ nie toleruje on wysokich temperatur, stąd zabiegi kojące, chłodzące, a jednocześnie wspierające regenerację i procesy naprawcze, są niezbędne dla pełnego bezpieczeństwa i skuteczności tego zabiegu.
Decydując się na zabieg medycyny estetycznej musimy liczyć się z tym, że optymalne wyniki osiągniemy tylko wtedy, gdy zadbamy o kondycję naszej skóry zarówno przed, jak i po ingerencji lekarza. Świetnie sprawdzą się w tym kosmetyczne zabiegi wspomagające i regenerujące.
– W naszym gabinecie można stosować zabiegi, które działają wspomagająco, takie jak drenaże limfatyczne, drenaże liftingujące, masaże i akupunktura. Stanowią one cenne uzupełnienie terapii oraz alternatywę dla tych pacjentów, którzy z różnych powodów nie są zdecydowani na klasyczne zabiegi medycyny estetycznej – podkreśla Stefania Machowska, właścicielka salonu kosmetycznego Stenia w Gdyni.
Poza pielęgnacją naszej skóry, nie zapominajmy także o innych przygotowaniach do zabiegu, takich jak sporządzenie listy przyjmowanych leków i zapoznanie się z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Nie korzystajmy także z solarium i unikajmy inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Ważne jest przygotowanie skóry, organizmu do zabiegu, ale tak samo ważne jest dobre przygotowanie mentalne i merytoryczne. Zanim zdecydujemy się na konkretnego lekarza i gabinet medycyny estetycznej, powinniśmy wiedzieć gdzie idziemy. To nie może być gabinet z przypadku, wybrany z setek ogłoszeń, a sprawdzony, np. polecony przez poprzednich pacjentów.
Z badań wynika, że co trzeci Polak zna kogoś w swoim otoczeniu, kto korzystał z zabiegów medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, dlatego 56 proc. potencjalnych pacjentów przy wyborze lekarza sugeruje się rekomendacjami znajomych. Niestety 74 proc. Polaków, jako źródło informacji traktuje internet, który tak jak reklamy i ulotki promocyjne, nie zawsze jest wiarygodny. Tylko co czwarty pacjent czerpie wiedzę od swojego lekarza, a właśnie po szczegółowym wywiadzie ze specjalistą powinny zapadać kluczowe decyzje.
Z gabinetu lekarskiego pacjent powinien wyjść przeświadczony, że wie wszystko, co trzeba. Po wizycie u lekarza musi mieć też czas do zastanowienia się, dlatego najlepiej żeby zabieg nie odbywał się w tym samym dniu, co konsultacja. Estetyka lekarska oferuje dzisiaj bardzo wiele, ale pod warunkiem, że osoby zainteresowanie będą miały wiedzę jak mogą z niej bezpiecznie skorzystać. Tylko rozwaga w poprawianiu swojego wyglądu gwarantuje sukces: bezpieczeństwo i uzyskanie pożądanego, naturalnego efektu.