Ponad 150 wystawców, premiery kosmetyków, nowości, najnowsze trendy, seminaria, pokazy i szkolenia - tak wyglądały Targi Kosmetyczno - Fryzjerskie Uroda, które odbyły się w gdańskim Amber Expo.

Na stoiskach targowych można było zapoznać się z ofertą dystrybutorów prezentujących profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz stylizacji włosów, a także poznać firmy oferujące wyposażenie oraz sprzęt do salonów urodowych. Podczas tegorocznych targów duży nacisk położono na kosmetyki naturalne i kosmetyki profesjonalne. To trend, od którego nie ma odwrotu – chcąc świadczyć usługi wysokiej jakości, trzeba pracować na kosmetykach dobrych i sprawdzonych.

Podczas targów odbyło się też wiele pokazów i prezentacji. Nas najbardziej zainteresował pokaz look&learn fryzjerskiej marki Kemon w wykonaniu Szymona Niemczyńskiego.

– Pokaz kręcił się wokół klimatów grunge i dark z ostatniej kolekcji The Italian Touch. Prezentowaliśmy przede wszystkim cięcia, ale była także stylizacja, upięcia i ciekawe wykończenia. Cieszy mnie to, że kolekcja The Italian Touch jest tak bardzo na czasie. Wystarczy otworzyć któreś z wiodących czasopism modowych, a zobaczymy, że i tam styl grunge i dark to główne motywy tego sezonu – mówi Szymon Niemczyński.