Nieruchomości wakacyjne. Chorwacja wciąż pozostaje „Creme de la creme” pośród ulubionych kurortów zagranicznych, Majorka utrzymuje zainteresowanie turystyczne, podobnie jak reszta część Hiszpanii oraz Grecja. Gdzie najlepiej kupić wakacyjny apartament lub willę?

Wielu klientów z Polski coraz częściej decyduje się na zakup nieruchomości wakacyjnej poza granicami Polski. Zakup takiej nieruchomości zaspokaja zarówno potrzebę samego posiadania apartamentu czy domu w klimacie gwarantującym dobrą pogodę, ale także, a może przede wszystkim, potrzebę realizacji długoterminowej inwestycji, nawet jako zabezpieczenie emerytalne.

Jednym z ulubionych miejsc celebrytów, osobistości biznesu i sztuki stała się Chorwacja. Cannes, St. Tropez nadal są modne, ale do ścisłej elity dołączył też chorwacki Dubrovnik. To urokliwe, portowe miasto w Dalmacji nad Morzem Adriatyckim, już od lat przyciąga wielu prominentów z całego świata – wakacje spędza tu Francesca Habsburg, czasem przepływa tędy jacht Romana Abramowicza, swoje letnie rezydencje w tym urokliwym miejscu ma wiele bałkańskich gwiazd sportu i estrady. Kupujący zainteresowani są przede wszystkim apartamentami w strefach podmiejskich lub w pobliżu portów, najlepiej z dogodnym dostępem do linii brzegowej.

Spadek cen nieruchomości w krajach basenu Morza Śródziemnego sprawił, iż stał się on interesującym miejscem pod kątem dokonywania długoterminowych inwestycji w nieruchomości – mówi Joanna Sójka prezes RE/MAX Polska Północna, najszybciej rozwijającej się sieci biur nieruchomości w Europie. - We Włoszech przykładowo podaż jest większa niż popyt, w portfolio posiadamy wiele ciekawych ofert, jednak ceny we Włoszech spadły nieznacznie, tak więc w przypadku ciekawych obiektów wakacyjnych musimy się liczyć z cenami pomiędzy 1,5 a 10 mln euro – dodaje Joanna Sójka.

Dużo bardziej atrakcyjne ceny tego typu nieruchomości są w Hiszpanii. Jak przekonują specjaliści z firmy RE/MAX  ceny nieruchomości są od 30 do 70 % niższe w stosunku do cen nieruchomości w 2007 roku. Już za 120 000 euro można przykładowo zakupić piękny, 70 metrowy, gotowy do zamieszkania apartament z tarasem i widokiem na morze na Costa del Sol nazywaną Florydą Europy. 65 % nieruchomości na Costa del Sol znajduje się w rękach obcokrajowców. Do rozważenia pozostaje także zakup nieruchomości na Balearach. Tu jednak przy zachowaniu jakości wykończenia nieruchomości, położenia, widoków oraz architektury zadowalającej najbardziej wyrafinowane gusta zapłacimy nieco więcej.
Obserwujemy także zainteresowanie nieruchomościami w takich krajach jak Egipt, Indie, czy kraje Ameryki Południowej. Oferta jest bogata. Wystarczy znaleźć tylko swoje miejsce na ziemi, a my znajdziemy dla Ciebie tam dom – mówi Joanna Sójka.

Przy zakupie nieruchomości za granicą warto skorzystać z usług specjalistów, którzy przeprowadzą nas przez często zawiłe miejscowe procedury. Franczyzowe biura nieruchomości RE/MAX rozpoczęły już swoją działalność na terenie Polski. Pełna obsługa klienta w kooperacji z agentami z całego świata zapewnia wysokiej jakości obsługę klienta. Nikt na świecie nie sprzedaje więcej nieruchomości niż RE/MAX. Światowa jakość zakupu i sprzedaży nieruchomości jest obecnie w zasięgu ręki.

„Nikt na świecie nie sprzedaje więcej nieruchomości niż RE/MAX”

RE/MAX jest najszybciej rozwijającą się franczyzową siecią biur nieruchomości w Europie. W samej Europie RE/MAX reprezentowany jest przez 11 000 agentów pracujących w niemal 1500 biurach nieruchomości działających w ponad 30 krajach.
W związku z rozwojem sieci RE/MAX na terenie województwa pomorskiego, osoby zainteresowane uruchomieniem swojego biura nieruchomości jako nowej gałęzi biznesu zapraszamy do współpracy.
info@remax-polska.pl